We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN

2 1 0
08.09.2019

Türküm, doğruyum, çalışkanım.

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak,

Yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir.

Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir.

Bugünkü yazıma 27.08.2003 tarihinde okullarımızdan kaldırılan “Andımız” ile başladım. Yarınlarımızı ellerine teslim edeceğimiz dünyamızın en nadide çiçekleri olan evlatlarımızın onurla, gurur duyarak okudukları anlamlı, anlamlı olduğu kadar da coşkulu bu marş, çocuklarımıza bu milletin bir ferdi olmanın onur ve gururunun yanı sıra milli ruhu, milli duygu, millet ve yurt sevgisi ile bu milletin onlardan beklentilerini dile getirmektedir.

Kimler; niçin böylesine anlamlı, birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirici, aynı vatanın aynı milletin, aynı bayrağın, aynı ülkünün evlatları olmamızdan rahatsız olurlar? İşte bu sorunun cevabını yine sizlerin takdirlerinize bırakarak 2019 2020 Eğitim öğretim yılına merhaba diyorum.

Vatanını, milletini, bayrağını, dinini, devletini, seven milli ve manevi değerlerine bağlı; ömrünü eğitim ve öğretime vakfetmiş emekli bir öğretmen olarak yıllarca feryat ettim, söyledim, yazdım. Yine söyleyecek, yine yazacak, yine haykıracak ve feryat edeceğim:

Dedim ve diyorum ki…

Ülkemizin varlığı ve devamlılığı, yetişen nesillerin birikim ve donanımları ile doğru orantılıdır. Eğitim; milli varlığımızın hamuru, milli kültürümüzün anahtarı, kalkınmanın, refahın ve huzurun temel taşıdır. Ancak, mevcut eğitim sistemi insanımızı zihni, fikri ve beceri yönünden köreltmekte, yok etmektedir. Türkiye’mizde eğitim- öğretim adı altında uygulanan sistem sakattır, yanlışlarla doludur. Eğitim ve öğretimin şakası yoktur; geriye dönüşü mümkün değildir. Siyasi........

© İstiklal