We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fetö sosyal medyada darbe yapıyor!

833 143 78
07.02.2019

Türkiye'de interneti ilk kullananlardan biriyim. Türkiye'nin ilk bağımsız internet sitesi olan İnternethaber'in de kurucularındanım.

Ne olmuş yani demeyin ha!

İnternethaber'in bazı uygulamaları dünyada ilktir. Mesela; okurun, okuduğu haberin altına yorum eklemesi fikri, İnternethaber'le başlamış ve dünyaya yayılmıştır.

Yorum editörlüğü bambaşka bir iştir.

Gelen yorumların hangi bilgisayarlardan yazıldığını İP protokolü üzerinden görür ve bilirsiniz. Farklı isimlerle yorum yapanların kimler olduğunu anında tespit edersiniz.

Hatta zaman zaman suç teşkil eden bazı yorumlarla ilgili savcılık sizden İP numarası ister, siz de kanunlara uyarak teslim edersiniz.


Bunu, şundan dolayı anlattım.

Birkaç gündür İnternethaber'de yayınlanan bazı haberlerin ve yazıların altındaki yorumlara bakıyorum. Bir ara bazı yorumlar dikkatimi çekti.

Yönetim panelinden baktığımda bu yorumların "siteye üye olmayan" bazı "misafir" kullanıcılar tarafından atıldığını gördüm. İp protokol numaralarına baktığımda yüzde 90'ının aynı bilgisayarlardan atıldığını ve AK Parti aleyhine yazıldığını gördüm.

Bu durum eminim ki sadece internethaber'de yaşanmıyor. Türkiye'de yayın yapan pek çok internet sitesinde de ve pek tabi ki facebook, twitter gibi sosyal medya alanlarında da yaşanıyor. Gerçi sosyal medyada bot hesaplar bu işi görüyor ama bir farkı yok.

Muhtemeldir ki bu yorumları okuyan pek çok kişi, "AK Parti'ye çok büyük tepki var. Millet bu kez Erdoğan'ı fena cezalandıracak" algısına kapılıp gidiyor.

AK Parti'ye tepki elbette ki vardır ve 16 yıllık iktidarın yıpranmışlığını........

© Internethaber