We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ahbap çavuş ilişkisi devam ediyor!

618 330 74
23.12.2018

Bir süredir belediyeleri ve belediye başkan aday adaylarını yazmamaya karar vermiştim. Ancak bazen duyduğum ve şahit olduğum bazı olaylar bana yazmak dışında bir şans bırakmıyor.

Aday adaylığı döneminde ön plana çıkmak isteyen bazı aday adaylarının, rakibi olan yol arkadaşını, dava arkadaşını hırpalamasını bir yere kadar anlarım.

Ancak bazı yerlerde durum bunun çok ötesine taşınıyor. Bazı aday adayları ya mevcut başkanı ya da şansı yüksek olan partili arkadaşını çirkin ayak oyunlarıyla, iğrenç iftiralarla ve bel altı sayılabilecek ahlaksız saldırılarla bertaraf etmek istiyor.

Müsaade ederseniz birkaç örnek vereceğim.

750-800 bin nüfuslu büyük bir ilçenin mevcut belediye başkanına halkın teveccühü tam! Yapılan anketlerde açıkça, "Biz belediye başkanımızdan memnunuz. Bir dönem daha devam etsin" diyerek memnuniyetini ortaya koyuyor yöre halkı.

Ancak kendisinden memnun olmayanlar da var.

Şimdilerde sıradan milletvekili olan bir zamanların kudretli bakanı, halkın memnun olduğu başkandan memnun değil. Sebebi, başkanın kendi istek, arzu ve etik olmayan emirlerine boyun eğmemesi, talep ettiği rant kapılarını açmaması...

Başlıyor bakanlığı döneminde samimi ilişkiler kurduğu isimler üzerinden kulis çalışmaları yapmaya. Yaptığı ilk iş, başkanı Fetö'cü ilan etmek...

"Başkan darbe gecesi Amerika'daydı. 3 gün boyunca Türkiye'ye dönmedi" diyerek algı operasyonunun düğmesine basıyor.

Peki gerçek ne?

Fetö'cü dediği başkan, 2014 yılında üniversitesini mühürlediği Fetö'cülere açıktan savaş açan ilk isimlerden biri. O dönemde yaptığı bu icraatla Sabah Gazetesi'nin manşetinde "Kahraman" ilan edilmiş, Fetö'cüler tarafından yüzlerce tehdit almış.

Üstelik 15 Temmuz darbe gecesinde iddia........

© Internethaber