We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

COVİD-19 KARANTİNALARI(!)

4 0 0
13.08.2022

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle; esnafı, memuru, sağlıkçısı, çalışanı, yaşlısı, hastası derken ne çektiğini çok iyi bilir Antalya halkı. Bu sene de aynı terane. ‘Tarih tekerrürden ibaret’ i yaşamak için çok kısa bir zaman diliminde olmamız ne acı.
Farkında mısınız, yaz mevsiminin sonlarına doğru yeniden hortlayan Covid belasıyla baş başa kaldık.

Sadece etrafımda, on aileden daha fazlası karantinada. Ailede testi pozitif çıkan kişi ve evde varsa küçük çocuklar karantinaya alınıyor. Buraya kadar normal. Komik olan ailede bulunan diğeryetişkinlerde belirti yoksa işine gücüne devam ediyorve akşam karantinadaki ailesiyle bir araya geliyor. Peki, söyler misiniz bana, Sağlık Bakanlığı nasıl oluyor da karantinaya aldığı aile bireylerinden birini serbest bırakıp, diğerlerini bir hafta evde tutuyor? Hem de karantinaya alınmaması için test bile yapılmamışken, negatif sonuçtan emin olunmamışken?

Eve sürekli girip çıkan kişi, taşıyıcı olamaz mı? Yoksa artık ortalığı karıştıracak bir pandemi vakası yok da insanların birçoğu yaz gribini Covid adı altında mı geçiriyor?

Antalya’da şu deli sıcaklarda evinden barkından çıkmayıp, evinin bahçesinde, sitenin kamelyasında günlerini geçiren, iş yeri eve yakın olup da........

© İleri


Get it on Google Play