We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HAYATTAN HABERİMİZ VAR MI?

5 1 1
17.05.2022

Ara sıra etrafımıza biraz daha dikkatle bakalım. Biraz insanların konuşmalarına kulak verelim. Yani yaşanılan hayatları analiz edelim. Bu işleri yaparken olabildiğince soğukkanlı olalım ki farklı olanı, problemli olanı anında görebilelim.

Benim şu ana kadarki gözlemlerimi aktarmak istiyorum sizlere.
Her evde ve bünyede dertler çığ gibi büyümeye başlamış. Sanki hayat dert üretme makinasına dönüşmüş. Her nimetin kendisinden büyük külfeti oluşmuş. İki dakika gülmenin maliyeti iki gün asık suratla gezmek olmuş.
Maddi zenginliğimiz artmış ama o maddi imkânı zevk alarak kullanmamız imkânsız hale gelmiş durumda.

Hırslarımız iktidar olmuş durumda. Her şeyin hesabı yapılır olmuş. Gönül dili ve halini kent ve medeniyet müzesinde ışıklı bir camekanın içerisinde saklıyorlar.
Aile içerisi ise gerginlik birinci sıraya gelmiş. Eşler ve çocuklar birbiri arasındaki iletişimi minimuma indirmiş durumdalar. Ama minimum olan ilişkide bile samimiyet ve muhabbet çok zayıflamış.
Allah aşkına ne istiyorsunuz diye sorduğunuzda bir cevapları bile yok. Sanki bilinç dışı bir tercih mevcut gibi. İnsan ilişkilerindeki en önemli kilit taşlarından olan tahammül ve hoş görü terkedilmiş.
İnsanlık olarak topluca belamızı arıyoruz sanki. Ruhsal hastalıkların artış hızıyla birlikte insan beynini uyuşturarak onu toplum dışına iten antidepresan haplar satış rekorları kırıyor.
Boşanmalar ise evliliklerin sayısını zorlayan bir trendde şu an. Evlilik kurumunun kuruluşunun anayasasını değiştirdi insanoğlu. Yerel kültürleri en ufak hatalardan dolayı çağdışı ilan eden moda akım, onun yerine maalesef tek kullanımlık........

© İleri


Get it on Google Play