We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milli Görüş'ün Ağır Abisi Maşallah Osman!

140 0 0
02.03.2021

Bundan on yıl önceydi. “Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım” diyen Cennetmekan Necmettin Erbakan hocamızı “O’ndan geldik yine O’na döneceğiz” emri gereği Rahman’a uğurlarken yetimliği bir kez daha aklına gelmişti. Babasız büyümüştü. Babasının elinden tutup yollarda yürümemiş, onun sinesinde uyuya kalmamıştı. Bu yüzden Adem abisini baba bildi. Bir de lideri Erbakan hocasını…

Bilir misiniz bu öğretide liderini sevmek imandandır ? Osman babasız büyüdü. Erbakan hocanın şefkatli kollarına sarıldı. Ben de öksüzlüğümün ilacını cennetmekan Erbakan hocamın sinesinde bulmuştum. Her fırsatta gözlerinin içene bakar, boynumu büker “Hocam sana bir sarılabilir miyim?” derdim. Sarılırdım, sarılırdım. Biz böyle yetiştik.

Osman’da bu marşı söyledi canhıraş bir şekilde:

-Erbakan komutan bizler askeriz, bir ordu gibiyiz emir bekleriz

Saadet Partisi genel idare kurulu üyesiydi. Bursa İlahiyat Fakültesi’nde okumuş, yüksek lisans yapmıştı. Faruk Çelik, Bekir Bozdağ gibi İlahiyat Fakültesini bitirmişti. Kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş öğrencilik arkadaşıydı. Milli Gençlik Vakfı’nın yurtlarında kaldı. Hani ata yurdundan gelen gelenekle Anadolu’nun ruh kökünü canlandıran Gök Bayraklı Milli Gençlik Vakfı’na. Okul reisiydi. Bursa başkanı oldu. Ankara’ya geldiğinde üniversite başkanı olmuştu. Merhum Zakir Taşdemir Artvin Şavşat’lıydı. Onunla kol kola yeni bir rotada Erbakan’ın emrinde gençliği hayata, vatana hazırlayacaktı ki MGV yönetimi birden Osman’ın gelecek vaat etmesinin önünü kesti. Üniversite başkanlığından sonra MGV Başkanlığına uzanan bir gelecek tasavvuru onları korkutmuştu. Başkanlıktan alındı. Kol kırılır yen içinde kalırdı. İtaat, sadakat ön planda yürümeye devam etti. Saadet Partisi Gençlik kolları başkanlığına geldi. Yaptığı analizler halka halka yayılıyor, göz dolduruyordu. Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi yönetimine Erbakan ailesini almamasının karşısında Osman da veto yemişti. O zaman da yılmamıştı. Yanlışa “yanlış” dedi. Erbakan’ın yanında yer aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe

Sözünü esirgemez, kendisine boyundurluk taktırmazdı. Erbakan’dan gayrısına Eyvallah etmezdi. Ataları Gürcistan’ın Acara bölgesinden gelmiş, Fatsa’nın Zegani köyüne yerleşmişlerdi. Gürcüler, Kafkasya’da ilk Müslüman olan halktı. Doğrudan Rabbi’ne bağlı, zulme karşı mazlumun yanında bir töreleri vardı.

Köyün ismi Cumhuriyet döneminde Kabakdağ oldu. Kabakdağ Köyü’nün nüfusunu 1877 yılında Osmanlı Rus Savaşı sonrası Batum’dan göçen ailelerden oluşmuştu. Müslüman Gürcü köyüydü. Şimdilerde organik fındık üretimi coğrafi güzelliği ile turistlerin ilgi merkezi olan köyün diğer bir özelliği ise kendine özgü Gürcüce bir yazı geliştirip alfabe oluşturmalarıydı. “Dedabruli” olarak adlandırılan yazı........

© Hürses


Get it on Google Play