We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sevgilimin eski eşi ve küçük...

27 0 0
25.06.2019

Merhaba Yeşim Hanım, ben 34 yaşındayım, hiç evlenmedim, bekar bir bayanım. Görüştüğüm kişi bir evlilik geçirmiş, 10 yaşında bir kız evladı var. Erkek arkadaşım çok iyi bir birey. Benim kafama takılan bazı sorularım olacak size, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Size bazı yaşanan olaylardan bahsedeceğim.

Erkek arkadaşımın eski karısı, ailesinin anlattığı ve etrafındaki eşinin dostunun anlattığı kadarıyla baya sorunlu bir bayan. Kadın beni bir türlü hazmedemiyor, işi gücü, başta erkek arkadaşımı huzursuz etmek, ardından benimle de huzursuz olmasını sağlamak. Sonuç olarak ortada bir çocuk var, bunun tabii ki de bilincindeyim, şayet bir noktaya kadar sabredebiliyorum. Eski eş çocuğu arıyor, “telefonu babana ver” deyip konuşmak istiyor. Telefonda konuşamadığında WhatsApp’tan yazıyor. Erkek arkadaşımın da çocuğa olan zaafını bildiği için hayır diyemiyor ve bu yönünü kullanıyor. Ayrıca, ben ikisinin sürekli çocukla ilgili konuştuklarına inanmıyorum. Düşündüğümde, her gün konuşmaları bir süre sonra saçma gelmeye başlıyor her ne kadar ortada bir çocuk olsa da... Siz söyleyin, kavga gürültüyle kötü bir şekilde ayrılmış bir çift her gün çocukla ilgili yazışır mı? Bahsettiğim çocuk 5-6 yaşlarında değil, yani çok küçük değil.

Bu kadın ve erkek arkadaş çok problemler, badireler atlatmış zamanında. Bu kadın yüzünden maddi, manevi sıkıntıya girmiş erkek arkadaşım anlatılanlara göre, ben böyle biliyorum. Kadın çocuğu kullanarak sürekli irtibat halinde kalmaya çalışıyor eski eşiyle (erkek arkadaşım kızına çok düşkün bir baba), her şeyiyle maddi, manevi ilgileniyor. Kadın en ufak bir hastalığında çocuğu babaanneye atıyor, onlar doktora götürüp bakıyor vs., hep bu şekilde problemler. Erkek arkadaşımın kızı bana geldiklerinde ya da erkek arkadaşımın ailesinin evinde iken ara ara “annem şöyle yapar mıydı?” ya da “eder miydi?” vs. eski hayatlarıyla ilgili sorular soruyor. Ben kızına bir seferinde “Canım, çok fazla annenden bahsetme benim yanımda, olur mu?” diye bir ricada bulunduğum halde! Acaba anne kıza bu şekilde bir dolduruşta mı bulunuyor? Bilemiyorum, kafam çok karışık, ileride bu tip problemlerin üzerinde sıkıntılar ile karşılaşır mıyım diye çok kuruyorum kafamda ve çok moralim bozuluyor.

Sizden tek istediğim; nasıl hareket etmeliyim, ne demeliyim, ne yapmalıyım, bana yardımcı olmanız. En kısa sürede geri dönüşünüzü bekliyorum Yeşim Hanım.

........

© HTHayat