We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kayınpederim bizi dışlıyor

18 1 11
28.06.2022

Kayınpederim bizi dışlıyor

Merhaba Yeşim Hanım,


Kendimi en çıkmazda hissettiğimde, bunaldığım zamanlarda sizin yazılarınızla kendimi silkeledim. Hep bana tanımadığım abla oldunuz, uzaktaki ışık oldunuz ki sadece bana değil çoğu insana da öyle olduğunuza eminim, iyi ki varsınız.


Daha önce de yine eşim ve görümcemle ilgili yazmıştım. Bana çok iyi gelmişti yorumunuz ama şu anda yine yazma ihtiyacı içindeyim. Tekrar cevap verirseniz çok sevinirim.


Yazmaya başlamadan tüm suçu yine kendimde bulduğumu da belirtmek istiyorum. Nereden başlayayım bilmiyorum ama sondan başlasam daha iyi olcak. Görümcemin bir kızı var, şimdi bir de oğlu oldu. Benim de bir oğlum var, 2 yaşında. O hamile olduğundan beri ben stres içindeyim. O bana saygısızlık etse de kayınpederim sürekli benim evimde, benim yanımda hep kızını överdi ve kızından bahsederdi. Biz onlara oturmaya gitsek hemen diğer torunu arardı, benim oğlumu hiç görmezdi. Uzaktan bakan herkes bunu anlar, bu benim kuruntum değil. Çünkü kayınpederim oğluna yani kocama karşı da öyle. Kızını her gün arar ama oğlunu hep ezer. Öyle olduğu gibi bizler de bu küfenin içinde ezilen taraf olduk. Kızı ve torunu hep en doğrusunu yapan, herşeyin en iyisini bilen kişiler oldular. Aynı ortama girmeyi o yüzden hiç istemiyorum. Kocamla bunun tartışmasını çok yaşadık, çok badireler atlattık. Önceden kabul etmese de şimdi bazı şeyleri gördüğünün farkındayım. Özetle geçmiş böyle… Şimdi görümcemin ikinci doğumu yapmasıyla beraber ben bu senaryoları tekrar yaşayacağım için çok gerginim. Şimdi oğlum ufak ama büyüdükçe onlarla aynı ortamda dedesinin ona ve diğer torunlarına yaptığını gördükçe üzülecek. Ben de bu yüzden yuvamda huzursuz olacağım, kocamla kötü olacağım diye düşünmeden duramıyorum. Benim çocukluğum hep başkalarının gölgesinde bastırılarak, kardeş ayrımlarıyla geçti. Sınıfta, aile ortamında, arkadaş ortamında hep dışlanan, sevilmeyen, hor görülen, yalnız kalan kişi oldum. Aynı şeyleri evladım yaşayacak diye paramparça oluyorum, yazarken bile gözlerim doluyor. Gördüğünüz gibi ortada bir sorun yok. Bunlar sadece benim gelecek korkularım ve hüsnü kuruntularım. İçimi dökmeye ihtiyacım vardı. Çoğu zaman defterime yazıyorum ama sizi abla olarak gördüğüm için bu sefer size yazmak istedim. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.


Yeşim Tijen’in yanıtı:


YA RAB


Ağacın yaprakları var ya Rab


Güzün dökülsede baharda yeniden filiz vereceğini bildiği


Kuşun kanatları var


Kafası kızıınca kanat çırpıp gideceği


Uçsuz bucaksız koca bir evreni var


Denizin dalgaları var


Kıyıya vurdukça kendine geri döneceğini bildiği


Güneşin bile beklediği sabahlar var


Hep yeniden........

© HTHayat


Get it on Google Play