We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Babam en büyük travmam hayatımda

26 1 28
06.08.2022

Babam en büyük travmam hayatımda

Merhaba Yeşim Hanım! Yazacaklarım uzun biraz hakkınızı helal edin lütfen. Ben 17 yaşında bir kızım. Hayatım hep sıkıntılı geçti. Hastayım doğuştan beri (disleksi, OKB, afazi, mitomani ) zorbalık, şiddet, baskı, özgüvensizlik, hayal kırıklığı, değersizlik, sevgisizlik, ihanet bunların hepsini yaşadım. Harfleri öğrenirken çok zorlandım. Defterlerim yırtıldı öğretmenim tarafından arkadaşlarımın gözü önünde. Ben de okul hayatımda hep defterlerimi yırttım ve kötü sonuçlar aldım.


Kardeşim gözümün önünde havale geçirdi ve otizimli oldu, ailem sürekli hastanelerdeydi. Çocukluğumu yaşayamadım, kardeşimden nefret ettim. Ailem çok değişti kardeşimden sonra, evet beni küçükken de sevmezlerdi deli gözüyle bakarlardı ama hiç fiziksel şiddet olmamıştı. 11 yaşında babam kafamı fayanslara vurdu, boğdu, kemerle dövdü yetmedi annem de dövdü. Kendimi bir ezik gibi hissettim. Arkadaşlarım sen çok çirkinsin dedi, boyun kısa dedi kendimden nefret ettim. Sevdiğim çocuk ve arkadaşları aynı mahallede oturuyoruz. Benim dayak yediğimi duydular ve ben gidip de açılamadım çocuğa. Pandemi başladı 2 yıl depresyona girdim, kazık yedim herkesten. Ailemin gerçek yüzünü gördüm, bana çok şey yaşattılar. Elbette bende sütten çıkma ak kaşık değilim.


İlk hayal kırıklığımı babamda yaşadım, sonra annemde. Bana ayrımcılık yaptıklarını kabul ediyorlar. Bu arada ailem kesinlikle kötü insanlar değillerdir ama hayat şartları, eğitimsizlik, kardeşim onları çok yıprattı. Beni de beraberlerinde yıprattılar. Hastalıklarım yüzünden yaşadıklarımı anlatmıyorum orasını siz hayal edin (hasta olduğumdan ailemin ya da bir başkasının haberi yok ) en son üzüntüden kalp hastası olduğum ortaya çıktı ama bunu da bilmiyorlar. 3 yıldır kalp sorunu yaşıyorum, strese dayanamıyorum ama evde her gün kavga var. Kardeşim çok sıkıntılı bir çocuk, çok hırçın artık dayanamıyorum. İşe başladım, uzaklaştım onlardan biraz olsun ama hala kafam karışık. Ben ne yapmalıyım? Hedeflerim var. Geleceğim için ne yapmalıyım? 18’imde ÖSYM’ye gireceğim. Sizce ailemden uzaklaşmalı mıyım? Bir söz okudum babalarıyla araları iyi olmayan kızlar hayatlarında başarılı olamazlar. İçimdeki sevgi açlığını bir şekilde gidermem gerekiyor ama yanlış birisine güvenip hayatımı mahvetmek istemiyorum. Babam en büyük travmam hayatımda. Baba-kız ilişkimizin olmasını çok istedim ama olmadı, olmuyor anladım bunu. Şu an tek amacım kendimle mutlu olmak, kendimi geliştirmek. Umarım mesajımı taraf tutmadan eleştirirsiniz. Sizin yorumunuz benim için önemli. Kimseye anlatamadığım için yazdım buraya. Kimsenin yaşadıklarımdan haberi yok. Ajitasyonu sevmediğim için kimseye anlatmadım. Hassas davranmanız büyük önem arz etmekte benim için. Şimdiden teşekkür ederim.


Yeşim Tijen’in cevabı:

Merhaba sevgili okurlar, ben bir radyo severim. Radyom ancak ben evden çıkarken kapanır. Bugün de yine radyomu açtım sabah istasyonları geziyorum. Hangi yerdeki paylaşımı beğenirsem, müzik ya da sohbet ilgimi çekiyorsa orada kalırım. Bugünkü takılı kaldığım radyoda sunucu dinleyicilerine kendinizi tarif etmek isterseniz hangi yemekle tarif edersiniz diye sordu. Sunucunun sözü üzerine hemen aklımdan yemekler geçmeye başladı. Ben hangi yemek olabilirim diye düşünürken, hangi yemekle eşleştiğime karar veremeden sunucu arayan dinleyicileri programa almaya başladı. Başkalarının hangi yemek olduklarını dinlemeye başladım. Bir adam aradı ben orman kebabı olurdum, içinde her şey var. İçinde olanlardan birini mutlaka herkes seviyordur. O yüzden beni seven bulunur dedi. Sunucu da o zaman siz sevilen bir insansınız dedi. Bir başkası aradı ben su böreği olurdum. İlk önce hamurunuz yoğruluyor sonra bezelere ayrılıyorsunuz, tek tek açılıyorsunuz, haşlanmış suya girip çıkıyorsunuz, yağlanıyorsunuz, aralara malzemeleri de koyarak fırına girip çıkıyorsunuz harika bir börek oluyorsunuz dedi. Bir başkası ben çikolata olurdum, herkese mutluluk verirdim gülmeyi, güldürmeyi severim. Bazı beni üzen insanlara karşı da acı biber olmak isterim dedi. Bir kadın aradı ben çiğ köfte olurdum, içine katılan baharatlarla yoğurularak kıvama........

© HTHayat


Get it on Google Play