We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mutlu bir genç olmanın tek formulü

2 0 0
01.06.2022

Mutlu bir genç olmanın tek formulü

Etrafımdakilere, yakınlarıma sordum; 18 yaşınıza geri dönseydiniz, ona ne söylerdiniz?


Hiçbiri 1 cümleyle geri dönemedi. Hiç kimse...


Yani size tek bir formül veremem. Ama insan olma deneyimimle söyleyebilirim ki, herkesin bir iç ritmi var ve o ritmi duymayı, ona sahip çıkmayı tavsiye edebilirim.


Ne yazık ki bu hoyrat dünya o iç ritmi falan dinlemiyor, değil mi? Ama hayır, böyle olması demek kendi ritminizi illa ki kaybedeceğiniz anlamına gelmiyor.


Geçtiğimiz hafta sizler için 19 Mayıs’a özel canlı yayın içerikleri hazırladık. Gençler, genç hissedenler, gençlerle hemhal olanlar, gençlerle ilgilenenler için…


• Önce HTHayat genç editörleriyle “Hayal Kurma Okulu” için yola çıktık. Biri tıp, biri hukuk öğrencisi, biri ise güzel sanatlar fakültesinden yeni mezun piyano öğretmeni arkadaşlarımla sohbetimizin sonunda “Umut verin” cümlesi çıktı.


• Biz de “Dünyayı kurtarma ihalesi bize mi kaldı?” diyen gençler için ertesi gün Uzm.Psikolog Kıvılcım Yücelen ile gençliğin varoluşsal sancılarını konuştuk. Hayatta ne yapacağını bilememek konusunda çözümler ele aldık.


• Hayatta yapmak istediği şeyi bulma konusunda yol aldıktan sonra kendini inşa etme ve yaygın tabiriyle meslek seçimi konusunda MSGSÜ Öğretim Üyesi, Kariyer Merkezi Koçu ve Sistemsel Koçluk Eğitmeni Altan Özen ‘den koçluk yaklaşımının tavsiyelerini dinledik.


Avukat ve Şiddetsiz İletişim Gönüllüsü Burcu Bağıran ile hayatın halleri içinde genç insan olma hallerine birlikte baktık.


Son olarak da HTHayat editor ekibinden Türkan Arasan’ın dinletisiyle haftayı müzikle kapattık.Hepsini bu linkten izleyebilir veya okuyabilirsiniz. Sohbetlerimizin tamamı HTHayat Youtube kanalında...


Tüm bunlardan sonra hafta sonu Watsons Gençlik Festivali’ne katılmak kendi adıma tüm bu gençlik haftasını taçlandırdı. Sahnede Athena, Gazapizm, Nova Norda, İkiye On Kala, Sufle ve Deeperise… Standlarda yiyecek-içecekler, kişisel bakım seçenekleri… Öyle değilmiş gibi görünse de aslında bunlar hayatın temel ihtiyaçları… Tabi ki eğlenmek de.


Ömür boyu yaşamak isteyeceğiniz, her şeyi barındıran bir ortam. Yaşama hevesi, önyargısızlık, neşe, kısacası iyi bir yaşam için korumamız gereken birçok şey var. Hayatı bir........

© HTHayat


Get it on Google Play