We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İnsan halimle

1 0 0
24.09.2021

İnsan halimle

Ferhan Şensoy için olan acımın taze olduğunu fark ettiğim bir günde yazdığım bu yazı, aslında geçmişten kalanlara baktığım, “İnsanlığı nasıl ve neresinden toparlayacağız?” diye düşünüp durduğum bir halin ürünü… Onun vesilesiyle kendime bakma halinin…

Her şey o kadar hızlı oluyor, her gün o kadar farklı çeşitte gelişme yaşanıyor ki, her yeni şey diğerini unutturuyor sanki. Aslında hepsi iç içe geçiyor.

Ne zamandır yazmıyorum. Yazmak tepeme yağmur gibi yağan ve ilham denen şeyin vücut bulmuş hali. Büyük sanatçılar içinse ha yazmak, ha icra etmek. Hepsi bir. Tüm varlık halleri bu…

Ben “tiyatro izleyicisi” denilebilecek bir bilgiye sahip değilim. Hatta tiyatrodan pek anlamam. Ancak Ferhan Şensoy gibi bir sanatçıdan neler öğrendiğimi, hayatımda nelere dokunduğunu birkaç dakika bile düşününce, şahsi tarihim için önemli birçok şeyin parçası olduğunu fark ediyorum. Bu, benim için sadece bir başlangıç.

“Büyük usta” dediler.


“Cesur” dediler.


“Tatlı ve zekâ dolu bir muhalif” dediler.

“Ferhan Şensoy, sadece tiyatro sanatçısı değildi. Ülkesini, insanını seven ve daha güzel bir dünya için mücadele eden, son derece mütevazi, kıymet bilen büyük bir sanatçıydı, dünyaya bir defa gelenlerdendi, huzurla uyusun.” demişti ve “düz bir çizgi gibi yolundan hiç sapmadı, belki de bundan dolayı çizgili t-shirt giyerdi” diye ona özel yaptığı çizimi paylaşmıştı ünlü karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Instagram hesabında.

Benim için de çok şey ifade ediyor Ferhan Şensoy. Tıpkı ondan önce toprağa verdiğimiz değerlerimiz gibi. Hepsi çok kıymetli.

Bir şeylerin yanlış gittiğinin söylenebildiği, çekişme ve........

© HTHayat


Get it on Google Play