We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sana da güle güle 2018!

13 0 0
28.12.2018

Bu yazıma başlamadan önce, geçen sene bu haftada yazdığım yazıyı okudum. "Vay be!" dedim, sanki şimdiki Sema, o Sema değil. İnsanda nasıl değişiklikler oluyor... İşte yazı yazmayı bu yüzden seviyorum. Söz uçuyor, yazı kalıyor. Yazdıklarım, anılarım, beni unuttuğum diğer benlere geri götürüyor. Geçen sene bugünlerde yoğun bir üzüntü içindeydim, şu anda da çok mutluyum. Yine gördük ki, bu hayatta her şey geçiyor. İnsan her şeye alışıyor.

Geçen seneki yazımdan alıntıdır. Bakın geçen sene neler hedeflemişim...

  • Bu sene ders çalışmaya kendimi çok verdiğim için okumak için bekleyen onlarca kitabım var. İki haftada birini bitirmeyi istiyorum.
  • Yoga ve meditasyonu günlük rutinime 30 dk eklemek için elimden geleni yapacağım çünkü haftada 2-3 kere bile yaptığımda beni ne kadar dinginleştirip, rahatlattığını deneyimledim. Bunu günlük rutinim yapmak istiyorum.
  • Devamlı anlattığım şekeri bırakma yöntemlerini daha fazla kişiye ulaştırmak istiyorum.
  • Yazıyor olduğum kitabımı Ocak ayı sonuna kadar tamamen bitirmeyi hedefliyorum

Bu hedeflerdeki şimdiki durumum:

  • Her hafta iki tane kitap okuyamadım çünkü IIN bittikten hemen sonra Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu okuluma başladım. 2018’de tüm senem ders çalışmakla geçti. Bu sene için bu hedefi tekrarlamak isterdim ama yine olmayacak çünkü Mart’ta yeni bir eğitime başlıyorum. Ben artık iflah olmam, bu sene onu anladım..
  • Ahh, ahh, bu ikinci hedefi yazarken hayatımın böyle ortasına oturacağını hiç tahmin etmezdim. Bu sene Mindfulness eğitimine gittim. Beni değiştiren eğitimlerden biri oldu. Benim kadar anda kalamayıp, beyninde aynı anda bin tane düşünce dolaştıran kişi, kendim için mutlak mutluluğu buldum. Huzur, olanı........

    © HTHayat