We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mutlu bayramlar

7 0 0
02.05.2022

Mutlu bayramlar

Canım kardeşim selam olsun sana,

Mutlu, neşe içinde geçireceğin harika bir bayram diliyorum.

Bunu yapabilmeni kalpten istiyorum.


Malum kaç zamandır NEŞE’yi yücelten yazılar yazıyorum. Senin de araştırıp, yaradılışının özünde olan bu tozu bulmanı çok istiyorum. Eğer hala kalbine neşe dolduramayıp, yüzünü bir nebze de olsa güldüremediysem çok üzülürüm.


Geçen seneki bayramda “saygı sevgiden gelir” demişim ve bir sürü tespit koymuşum ortaya. (Bayram şekeri tadında, saygı sevgiden gelir) Mümkünse o yazımı da oku ve aldığın yolu bir gözden geçir lütfen. Ben hep öyle yapıyorum. Geriye düşmüşse bilinç seviyem, eylemlerimde tutarsızlık oluşmuşsa, bir durup kendime çeki düzen veriyor yola öyle devam ediyorum. Bu yüzden de çok şükür uzunca bir süredir pek memnunum kendimden. Razıyım hayattan.


Birçoğumuz değil, biliyorum. Belki sen de onlardan birisin kardeşim. Seçimlerine tabiki saygı duyuyorum ama eğer hala acılara gömülmekte ısrarcıysan bir süreliğine yollarımız ayrılacak seninle. Zira şu sıralar benim kafam bir dünya…


İçimden coşku taşıyor. Kalbim şükürle çarpıyor ve ben gerçekten yaşamayı, insanları, dünyayı pek seviyorum. Biliyorum sana şu an biraz fazla Polyannacılık yapıyorum gibi geliyor ama vallahi da billahi de ben ağaçların şarkısını duyup, kuşlarla gökyüzünde özgürce dans eder gibi boşluklarda süzülüyorum.


Gerçi ben her bahar böyle oluyorum ama olsun şu an fark ederek, doyasıya ve AN’da çok mutluyum. Bunu seninle paylaşmak için, bu ruh halimi sana bayram hediyesi olarak bulaştırabilmem için neler mümkün çok merak ediyorum.


Bu yazıyı biraz da bunun için yazıyorum. İçimden bu bayramı coşkuyla kutlamak gelirken, senin hala bir yerlerde takılı kalan zihnin yüzünden baharı kaçırmanı........

© HTHayat


Get it on Google Play