We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yay burcunda Dolunay: Stigma

4 3 26
09.06.2022

Yay burcunda Dolunay: Stigma

“İnsanlar kalplerini açtıklarında ne olur?

-İyileşirler.


Haruki Murakami


14 Haziran günü Yay burcunun 23. Derecesinde saat 14.51’de Dolunay gerçekleşecek. Dolunay etkileri ortalama 1 hafta öncesinden hissedilebilir.


Haziran ayının “golden günleri” 16-20 Haziran sakıncalı günler ise 21 -23 Haziran tarihleri arasında.


Yılın ikizler burcu dönemi ve yay burcundaki dolunay rüya ve gerçek, kalmak ve gitmek, bağlanmak ve ayrılmak, persona ve bilinç arasındaki ikilemlerdir. İki insan, iki tutku, iki seçim, iki ev, iki yer, iyi niyet ve kötülük yani en temelde iki şey arasında kararsızlıktır. Bir uçtan diğerine savrulmaktır aslında. Bu durum kaygılı ve uykusuz geceleri beraberinde getirebilir.


Doğruyu ve yanlışı, gerçeği ve yalanı ayırt etmenin güç olabileceği böyle bir evrede, dışarıdaki sesleri susturup içsel bir sakinlik sağlamak önemli.


Yolların Sonunda

Yaşam etrafı yollarla çevrili bir adaya benzer. Yol bir yerden bir yere, bir kalpten diğerine ulaşmak, kavuşmak, uğramak ve devam etmek olabilir. Yol bazen evini evinden en uzak yerde bulmak demektir. Bazen de en yabancı olan kişiye en tanıdık olmaktır yol.


14 Haziran Yay burcunda Dolunay bütünleşmeyi, çemberin tamamlanmasını ve sonuçları simgeler. Yay burcu yollar anlamına gelir ve dolunay yolların sonudur. Bir meseleyi sonlandırmak için çıkılan yol, bir aşk için aşılan yol, bir eğitim macerasının sonu ya da başlangıcı anlamına gelebilir. Her dolunay ölüm gibi bir şeyler olur, kabuk değiştirirsin ve aslında her bitiş yeni bir yolculuğun da başlangıcıdır.


30 mayıs İkizler burcundaki yeniay ile birlikte, yapılan gıybetlerin ya da boşboğazlığın faturası Yay dolunayında kesilebilir. Yine iki hafta önce düşünmeden aldığınız kararlarda gerçekçi koşullarla yüzleşmeniz gerekebilir. Dolunay, alınan dersler, ödenen bedeller, kazanılan ödüller ve nihai sonuçla ilgilidir.


Uyanış

Sadece kısa paragrafların bittiği değil, yaşamımızda “uzun” bir bölümün sonlanacağı aşamadayız. Bir ilişkinin, bir işin, bir fikrin finalinde değil, ilişkiler, kariyer ya da hayata bakışımızın temelden değişebileceği eşikteyiz.


Dolunay'da sizden gizlenen bir gerçeği öğrenebilir, gerçek duygu ve düşüncelerinizi itiraf edebilir ya da hayata dair yeni bir gerçek keşfedebilirsiniz.


Arketipler

Yay burcu asker, kahraman, öğretmen, dindar personalarını taşımaktan hoşlanır. Bu kimlikleri hayata uyarlayarak özgürleşmenin kendince mücadelesini veren yay, fikirleri ve inançları konusunda son derece ısrarcı olabilir. Oysa insanın erken yaşlarda yakın çevre dolayısıyla maruz kaldığı felsefi, kültürel ya da dini eğilimleri aşarak, kendi özgün yolunu çizmeden ruhsal bilgelik yolunda ilerlemesi de mümkün olmaz.


Dolunay hangi burçları etkileyecek

Yay Dolunayı bilhassa Yay, İkizler, Başak ve Balık burçları ya da yükseleni bu burçlardan olan kişiler üzerinde etkili olabilir. Tansiyon yükselir ve ilişkilerde “ya bu diyardan gideceksin, ya bu deveyi güdeceksin” yazan bir yol ayrımına varılabilir.


Bence gitmeye de gütmeye de gerek yok konuşmak da işe yarayabilir ama yine de siz bilirsiniz.


Evet Yay Dolunayı'nın en can alıcı kısmına geldik…


Mars ve Chiron kavuşumu

........

© HTHayat


Get it on Google Play