We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Terazi burcunda Dolunay: Kelebekler çiçekler ve toksik olmayan diğer şeyler

6 0 0
14.04.2022

Terazi burcunda Dolunay: Kelebekler çiçekler ve toksik olmayan diğer şeyler

16 Nisan saat 21.54’de Terazi burcunun 27. derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Dolunay insanın içine, derinlerine sızarak suskunluğu, öfkeyi, utancı ve sırları ortaya çıkaran, maskeleri yakan bir ışığa benzer. Terazi burcunda Dolunay ile birlikte gerçekleşen yüzleşmelerde şiddete başvurmak çözüm getirmez. Çünkü “çiçekleri açtıran yağmurdur, gök gürültüsü değil.” Evrenin bize sunduğu bu sembolik tamamlanma aydınlanma ve bütünleşme aşamasında yanlışlarımızı doğru şeyler yaparak dengelemeye çalışmamız mühimdir.


Terazi burcu sembolizmi

Terazinin aynası yani karşıt burcu Koç burcudur. Terazi burcunu ve adaleti simgeleyen Themis heykelinde gözleri bağlı bir kadın sağ elinde bir kılıç diğer elinde de bir terazi tutmaktadır.


Kadının gözlerinin bağlı olması hem Themis’in kehanet yeteneğine hem de adaletin tarafsızlığına gönderme yapar. Elinde tuttuğu kılıç adaletin caydırıcı gücünü gösterdiği kadar, aslında Themis kılıcın temsil ettiği savaşı, suçları (toksik erkekliği) şiddeti ölçer, tartar ve etkisiz hale getirir. Buradaki kılıç Mars enerjisidir. Themis’in diğer elindeki terazi imgesi ise adaletin eşit bir şekilde dağıtılmasıyla ilgilidir.


Yaşamla ölüm, tanrılarla insanlar arasındaki dengeyi kuran ve aralarındaki yasaları belirleyen terazidir. Gelip geçici değil, evrensel ve ölümsüz olan doğanın yasalarından bahsediyorum. Terazi burcu iki dünya arasındaki denkliği ve sürekliliği sağlayan bir portaldır.

Hesabını verebilecek misin?

Terazi burcundaki Dolunay kozmik bir vergi tahsildarının kapımızı çalmasına benzetilebilir. Hesap vermek ve hesaplarımızı verirken dürüst olmamız gerekir. Davalarla, mahkemelerle ilgili gelişmeler dolunay dönemine rastlayabilir.


Cezalar, borçlar, vergiler, kişisel haklar, tazminat, ödüller ve diplomasi gerektiren durumlar terazi dolunayıyla ilgilidir.


........

© HTHayat


Get it on Google Play