We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Koç burcunda Yeniay: Cangıla Giriş

7 0 0
01.04.2022

Koç burcunda Yeniay: Cangıla Giriş

Zamanla gökyüzünün seyri değişir. Değişen gökyüzüyle birlikte önceliklerimiz ve hayatımızın merkezindeki konuları da yenilenir. Her anında benzersiz olan gökyüzü altında, daima farklı tecrübeler edinerek büyümeye devam ederiz. Özellikle mevsimlerin değişimine tanık olmak ya da Ay’ın bir büyüyüp bir küçülen döngülerini izlemek, tüm bu değişimlerin duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisini fark etmek büyüleyicidir.


1 Nisan günü saat 09:24’te koç burcunun 11. derecesinde yeniay gerçekleşecek.


Koç burcunda yeniay yüzeye yükselmeye çalışan bir filizin akıl almaz bir mücadeleyle zemini kırmasına benzer. İlerlemek için de tıpkı yeni yeşermiş bir filiz gibi önümüzde duran zorlukları ve sınırları aşmaya, bizi saran kabukları kırmaya cesaret etmemiz gerekir.


Koç burcunda yeniay samimiyet ve cesaret gibi çalınamayacak taklit edilemeyecek şeylere yatırım yapmanın, korkularla yüzleşmeye gönüllü olmanın, psikolojik ve bedensel olarak kendini güçlendirmenin enerjisidir. Benlik bilincinin ve kişiliğin oluşmaya başladığı sembolik evre olan Koç burcu döneminde karakterimizle ilgili dersler alırız.


Ayın ilk yarısının somut gelişmeler ya da sonuçlarla ilgili olarak çok hareketli geçeceği söylenebilir. Artık ateş elementinin aktif olduğu yani olayların hızla şekilleneceği ve sonuçlanacağı bir aşamaya ilerliyoruz. Merkür de burç değiştirerek balıktan koç burcuna ilerledi. Dolayısıyla odaklanma zorluğu, kafa dağınıklığı, kararsızlık, uyuşukluk ve uykulu haller geride kalıyor. Ertelenen aramaları, yazışmaları ve ötelenen işleri tamamlamak için iyi bir döneme adım atıyoruz.


Karakter Meselesi

Karakter ya da şahsiyet insanın acı deneyimlerinden yola çıkarak hayatla baş etme marifetiyle ilgilidir. Şahsiyet zorluklarda gösterdiğimiz tepkilerdir. Her şeyi kazandıktan veya kaybettikten sonra bile bizde kalanlardır. Dolayısıyla kayıplar, yenilgiler ve sıkıntılar ruhen güçlenmemiz benzersiz karakter özellikleri edinmemiz ve gelişmemiz için aslında birer fırsattır. Fakat bu aşamada herkesten aynı büyüme ve kendinden sorumlu olma hevesi göstermesi beklenmez. Bazıları hangi yaşta olursa olsun deneyimsiz bir çocuk gibi mücadele ve yenilgi karşısında öfkeli ve fevri davranışlar sergileyebilir. Ortalığı birbirine katarak........

© HTHayat


Get it on Google Play