We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Jüpiter Neptün Kavuşumu: Geçmişin travması geleceğin tılsımı

6 2 1
12.04.2022

Jüpiter Neptün Kavuşumu: Geçmişin travması geleceğin tılsımı

Jüpiter ve Neptün ortalama 13 senede bir aynı burçta ve derecede bir araya gelirler. En son 2009 yılında kova burcunda Jüpiter Neptün kavuşum açısı gerçekleşmişti. Fakat aynı burçta kavuşum gerçekleştirmeleri 150 seneden fazla zaman alır. Örneğin bu iki gezegenin şimdi olduğu gibi en son balık burcunda birleştikleri yıl 1856 senesidir. Bir sonraki Balık buluşması ise 2188 yılında gerçekleşecek.


Aslında Jüpiter geçen sene balık burcuna ilerlediğinden beri bu enerjiyi hayatınızda hissediyor olabilirsiniz. Jüpiter ve Neptün aylardır birlikte hareket ediyorlar ve yılın geri kalanında da kavuşum açısı etkisini sürdürecek. 12 Nisan Jüpiter ve Neptün kavuşumunun zirve noktasına, transitin en güçlü olduğu aşamaya işaret ediyor.


Jüpiter ve Neptün birleşiminin Kolektif Etkisi

Jüpiter Neptün kavuşumu bize müşterek bir hikayenin parçası olduğumuzu hatırlatan bir enerji ortaya çıkarır. Sanatsal yönden devrimsel gelişmeler yaşanabilir. Sanat, sosyal ve siyasi alanlarda bir kez daha etkili ve önemli bir ifade aracına dönüşebilir.


Jüpiter Neptün kavuşumuyla müzik endüstrisi gelişir. Yeni türler yeni yetenekler dünya gündemine şekil verebilir. Amerikan müziğinin yani Blues’in doğumu Jüpiter ve Neptün’ün balık burcundaki kavuşumuna denk gelir. Blues, müzikte bir devrimdir aynı zamanda R&B ve hip-hop akımlarının öncüsüdür. Irkçılığa ve polis vahşetine karşı verilen sosyal ve politik bir tepkidir.


Medya, yayıncılık, film endüstrisi gibi alanlarda popüler kültürü şekillendirecek, sosyal yüzleşmeleri konu alan yapımlar beklenebilir. Filmlerde ve televizyonda tarihi konu alan, uzaylılar hakkında ya da daha çok distopik temaların işlendiği ürünlerde artış olabilir. Mitolojik söylenceler yeniden yorumlanabilir. Ölümden sonraki yaşam ve reenkarnasyon konusunda çalışmalar, araştırmalar, teoriler artabilir.


Jüpiter ve Neptün birleşimi deyince aklıma toplumsal bir tufan geliyor. Aynı zamanda büyük bir göç ya da büyük bir kaçış duygusu çağrışımı yapıyor. Bu iki gezegenin birleşimi tarikatlar konusunu da gündeme getirebilir. Tarikatlar ve dini kurumlarla ilgili skandallar, tarikatlar arasında sözümona savaşlar beklenebilir.


Bir mucize mi yoksa bir facia mı olduğu aslında çok da net olmayan bu etki oluşurken okuduğum bir haber beni çok düşündürdü. Cambridge Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada 53 yaşındaki bir kadının hücreleri 23 yaşındaki bir kadınınkine........

© HTHayat


Get it on Google Play