We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Balık burcunda Dolunay: Yelken açma zamanı

5 0 0
18.09.2021

Balık burcunda Dolunay: Yelken açma zamanı

21 Eylül saat 02:54’te balık burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunay zamanları bir şeylerin zirvesini, doruktaki duyguları simgeler. Yeryüzündeki sular gibi duygular da içimizden yükselerek dışarıya taşarlar.


Balık Dolunay’ında fedakarlık konusu, yapılan ya da yapılamayan fedakarlıklar ağırlık kazanabilir. Yanılmış, aldanmış, aldatılmış hissedilebilir. Kuralların ve sınırların silikleştiği Balık burcu, siyah ve beyaz arasındaki gri bölgelerdir. Kaygan bir zeminde, siste ilerlemek gibidir.


Gelgelelim iletişimlerimizdeki gerginliğin faili Merkür ve Plüton arasındaki kare açıya. Güç savaşları ve üstünlük kurma çabasıyla yakından ilişkili olan bu açı, kıskançlık anlamına da gelebilir. Aldığınız bir mektup, mail, mesaj ya da telefon sizi köşeye sıkıştırabilir. Finansal ya da psikolojik danışmanlığa ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir durumu açıklığa kavuşturmak için müdür, yönetici ya da uzman biriyle görüşmeniz gerekebilir. Merkür Plüton karesiyle birlikte aldığınız kararların, yaşamınızı kökten dönüştüren bir etkisi olabilir.


Bu Dolunay evresinde birilerinin ya da bir şeylerin kurbanı olduğunu düşünerek hayatında gerçekleştiremediği tüm hayallerine bahane arayanlar artabilir. Fakat birilerini suçlamakla çözüm değil sorun üretilir. Çözüm aşaması sadece yaptıklarının ya da yapamadıklarının sorumluluğunu üstlenmekle ve yüzleşmekle başlar.


Bir şeylerin, bir işin, bir ilişkinin, herhangi bir girişimin karşılıklı doyuma ulaşması için özveri yani “kendi çıkarlarımızdan tamamen vazgeçtiğimiz eylemler” şarttır. Çünkü feda edemediklerimiz bizi öngörülebilir kılar ve vazgeçemediğimiz her şey en büyük zayıflıklarımız hatta düşmanımız haline gelebilirler. Dolunay’ın Balık burcundaki enerjisi yaptığımız........

© HTHayat


Get it on Google Play