We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sürdürülebilir yaşama geçerken değiştirmeye çekindiğiniz 8 ürün ve alternatifleri

3 0 0
18.05.2022

Sürdürülebilir yaşama geçerken değiştirmeye çekindiğiniz 8 ürün ve alternatifleri

Gelecek nesiller adına ve dünyayı korumak için daha sürdürülebilir olmanız gerektiğini bilseniz de bundan kimi zaman zor olduğunu düşünerek başlamaya çekindiğinizi biliyorum. Aslında sürdürülebilir yaşama geçmek kolay. Çok fazla şeyden vazgeçiş var. Alışkanlık halinde olan birçok ürünü kullanmaya muhtaç değiliz. Atık azaltırken bu 8 tane ürünü sizler için bıraktım. Şimdi bunları sizin için paylaşıyorum.


1- Streç film

Streç film ne yazık ki ince yapısından dolayı geri dönüşmüyor. Direkt çöp oluyor ama kullanmayı bırakmak sandığınız kadar zor değil. Yiyecekleri plastik, cam veya metalden yapılmış kapaklı, yeniden kullanılabilir kaplarda saklayın. Balmumu kaplı kumaşlar da çok çeşitli gıdaları saklamak için mükemmel bir tercih olur. Sandviçleriniz için küçük bir pamuklu çanta da şirin bir alternatif. Kahverengi kese kâğıdı geri dönüştürülebilen veya evde kompostlanabilen diğer iyi alternatiflerden.


2- Bulaşık süngeri

Bulaşıkları yıkamak veya yüzeyleri temizlemek için tek kullanımlık sünger kullananlar, bulaşıklarınız için el örmesi bir yün lifi ya da kabak lifini, o da olmadı evde eski tüllerden yapılmış bir süngeri hiç denediniz mi? En iyi alternatif, en doğalı olduğu ve işi bittiğinde gömebileceğiniz için kabak lifi. Diğer........

© HTHayat


Get it on Google Play