We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Artık dijitalleşme zamanı

1 0 0
27.04.2022

Artık dijitalleşme zamanı

Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşıyor. Hepimizin günlük hayatta öyle ya da böyle, basılı kaynaklardan biriyle bir teması bulunuyor. Gazeteler, biletler, çalıştığımız ders notları, fişler…


Peki bunların hepsi gerçekten basılı olmak zorunda mı? Alternatifleri yok mu? Tabii ki alternatiflerini kullanmak mümkün üstelik de teknolojiyle her şeyin dijitale taşındığı günümüzde ancak bazı alışkanlıkları değiştirmek bazen zaman alıyor.


Bazı basılı kaynakların nedeni siz olmayabilirsiniz, sistemler bu şekilde olabilir. Bu yazıda neyi nasıl değiştirebiliriz bakalım. Sizin kontrolünüz altındakiler için değişimi başlatın, mesela bir etkinlik bileti alırken basılı olarak almak yerine telefonunuza PDF’ini kabul etmek gibi, sizin elinizde olmayanlar içinse belki yetkililerle görüşüp teklifte bulunabilirsiniz.


Fişler ve dekontlar

İnternet bankacılığı her geçen gün gelişen bir teknolojiyken banka işlemlerinin kağıda dökülmesi gerçekten gerekli mi? Tüm hesap hareketleri sisteme kaydedilirken para çekilirken, yatırılırken fiş, dekont, banka cüzdanı gibi şeyleri devre dışı bırakılıp sadece dijital kayıtlardan yararlanabiliriz.


Birçok kurumsal firmada çalışanlar tarafından kullanılan yemek........

© HTHayat


Get it on Google Play