We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Armağan almak ve vermek üzerine…

5 0 0
17.01.2019

Yeniden merhaba.

Geçen haftaki yardım çağrımız bir flora imecesine dönüştü, topluluğun yardımıyla yayılan çağrı pek çok insana ulaştı, yazılar yazdınız, paylaştınız, arkadaşlarınızı yönlendirdiniz, sağ olun hepiniz. Telefonlar, destekler, yardım elleri yağdı, yağmaya devam ediyor, büyük bir ferahlama ve sevgiyle kuşatılmışlık hissine eşlik eden minnet duygusuyla doluyuz, hepinize tek tek teşekkür ederiz.

*****

Kutsal Ekonomi kitabı yeni çıkmış, 21 Aralık 2012 günü için tüm dünyaca bekleşiyoruz deyim yerindeyse. Kasım ayında bir gün ekşi mayalı ekmeğimizi yoğururken “ iyilik ve güzellik de böyle kabarıp çoğalsa ya” diye dua ederken bulmuştum kendimi. Mayalar yayılmak istemiş, ben de onlara memur olmuştum, güçlü bir çağrıydı bu ve trinnnkk! Aklıma etkinlik yapmak gelmişti bir anda, Mayalar'la dünyanın sonunu bekleyeceğimize “Sevgi ve Birlik” ekmeği yapalım diye dağıtmak üzere hamur mayalamış, kabaran hamurdan 50 küçük top ayırıp, un dolu torbalara koyup dağıtmıştık ekşi mayaları, kargolamıştık isteyenlere, beklenen gün geldiğinde de birlikte ekmek yoğurup dualar etmiş, sofralar kurup mayalar paylaşmıştık. Dünyanın sonu gelmediği gibi, önümüzde başka dünyalar açılmıştı. Armağan dünyası. Sonrasında teşekkür armağanlarınız yağmur olup yağmıştı flora’ya.

Sonra 2013’de bir imecefon için çağrımız olmuştu, yine yakın çevremizden başlayan, böyle coşkulu bir seferberlik haliyle, çağrımız da geniş kitlelere yayılma fırsatı bulmuş, flora için etkinlikler düzenlenmiş, gelirleri flora’nın imecefonuna aktarılmıştı. Arkamızdaki destek ordusu ile birlikte, yüzlerce kişinin para armağanları, binlerce kişinin duası ve iyi dilekleriyle bir yurt, iki de duş-tuvalet yapılmıştı flora’ya. Yurda da bir ad verilmişti, Şifa Yurdu. Bu diyarlara gelişimizin yirminci yılını kutlamıştık sonra. flora bahar şenliği her Hıdırellez’de kutlanmaya başlamıştı, sağlık halleri ile birlikte genele........

© HTHayat