We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Başkan Teşekkür Ederiz

6 1 5
26.02.2021

İstanbul’da yaşadığım dönem tarih ve siyaset üzerine yazılar kaleme alıp Kahramanmaraş’ın yerel gazetelerine gönderiyordum. Bir vesile ile Nurettin Dal Bey’in çıkardığı Göksun Gündem Gazetesi’nde de yazılarım yayımlanmaya başladı. İşte o dönem Göksun Ülkü Ocakları Başkanı olan Hüseyin Kayış ile aynı gazetenin köşe yazarları olarak birbirimizden haberdar olduk. Telefonlarımız alıp verdik. Aslında hakikatli bir dostluğumuz oldu. Köşe yazısı ile başlayan ve telefonla devam eden muhabbetimiz, onun Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı’na benim ise İstanbul’dan Kahramanmaraş’a dönüşümle birlikte daha sık görüşmeye başladık.

Bulunduğu makamı hakkıyla temsil etti. Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanlığı vazifesine atandığında ise teşkilatın her kademesinde vazifelerde bulunup kademe kademe ilerlemesinden dolayı hiç zorluk çekmedi. Layık-ı veçhiyle vazifesini yerine getirdi. Biz buna şahit olduk.

Hem Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı olarak hem de özel dostluğumuzda nezaketi hiçbir surette elden bırakmadı. Bir dost olarak yaptığımız tüm eleştirilerimize kulak verdi, dinledi, bazılarına hak verdi, bazılarında ise bizim yanlış baktığımızı bize izah etti. Tam bir idareci olarak örnek bir TEŞKİLATÇI olduğunu........

© HBRMA


Get it on Google Play