We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çökeceğiz!

11 4 0
24.06.2021


İçinde bulunduğumuz çağ, tüketim çağı.

Her an her şey toplulukların gündemi haline gelebiliyor. Üzerine konuşuluyor, iyi ya da kötü yargılar peş peşe sıralanıyor.

Son dönemin en güçlü basını, en güçlü yargıcı, en güçlü icra heyeti konumunda olan sosyal medyanın kucağına düşen, birkaç saat içerisinde gündem haline geliyor. En can alıcı mesele dahi olsa bu girdabın içerisinde 3 vakte kadar gündemden düşüyor. Bu süreçte konuşanların ilgili veya ilgisiz, bilgili yahut bilgisiz olması hiçbir önem arz etmiyor.

Hal böyle olunca gündeme getirilen, genellikle de itibar suikastı düzenlenerek ortadan kaldırılan kişi, kurum, kuruluş uzun yıllar sonra bile oluşturulan algıyla anılıyor. Eğer ciddi bir araştıramaya tabi tutulmazsa mesele; devletin resmi kayıtlarına bile oluşturulan algı biçimiyle girebiliyor.

Uğradığı algı operasyonuyla toplumdaki yeri, önemi, ekonomik gücü, kişiliği, şahsiyeti şekillenen kişiler, şirketler, dernekler, vakıflar çöplüğü haline geldi Türkiye!

Artık kimin ne olacağını, hangi kurumun nasıl anılacağını kestirmek çok güç hale geldi.

Bu durum sadece konu olanları olumsuz etkilemiyor. Artık o noktaya geldi ki toplum birlikteliği de tehlikeye düşmeye başladı.

Haksız algı operasyonları önce kişileri ve kurumları olumsuz etkiliyor, sonrada toplum bütünlüğüne zarar veriyor.

AMA

Yine bu sosyal medya yargı dağıtıyor! Bir mesele gündem olursa adli makamlar harekete geçiyor, adalet yerini buluyor. Medyanın vermekten korktuğu haberleri sosyal medya duyuruyor. Cinayetler, gasplar, arsızlıklar, yüzsüzlükler, milletin gözünün içine baka baka yapılan usulsüzlükler de keza gündem olabiliyor. Toplumun gerçekleri öğrenmesinde aracı olabiliyor!

Zamanla sosyal medyanın gücü, silaha dönüşmeye başladı. Karşıt görüştekilerin birbirlerine çevirdikleri ahlakı olmayan bir........

© HBRMA


Get it on Google Play