We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gün Doğu Türkistanlıların yanında olma günüdür!

4 0 0
18.01.2019

Çin’in ne kadar hilekar ve iki yüzlü olduğunu bize binlerce yıl önce atamız Bilge Kağan haber vermişti. Tarihi boyunca milletimizi kıskanan ve düşman olan Çin o zamandan beri hile ve yalanlarına devam ediyor. Doğu Türkistan topraklarını işgal eden Çin başta Uygur ve diğer tüm Türk boylarına akıl almaz işkence ve zulmünü gizlemek için yine tarihteki gibi yalana ve hilekârlığa sarılmaya başladı.

Atamız Bilge Kağan, “Ey oğul, Çin’in tatlı sözüne, kadınına ve yumuşak ipeğine sakın aldanma” diye nasihatte bulunması sanki bugünü tarif ediyor. Aradan binlerce yıl geçse bile Çin hilesini aynı yollardan yapmaya devam ediyor.

Doğu Türkistan toprakları 1949 yılından beri işgal altındadır. Temizlik nedir bilmeyen pis kokulu Çinliler Doğu Türkistan’daki tüm yer altı ve yer üstü zenginlikleri talan ediyor. Bölgenin zenginliğini çalan Çin madenleri trenlerle kendi topraklarına götürerek işlemektedir. Bölgede iş saha olmasın diye hiçbir yatırım yapmayan işgalci Çin son zamanlarda Pakistan ile ortaklaşa yapmaya başladığı Çin- Pakistan Ekonomik Koridoru (CPEC) projesi için bölgeden Uygurlu kardeşlerimizi çıkarıp yerine “Ğitay” diye isimlendirilen işgalci Çinlileri yerleştirmek istiyor.

Türklerin ana yurdu olan Doğu Türkistan topraklarının asıl sahibi Uygurlar ve diğer Türk boyları buradan uzaklaştırılarak tamamen bir Çin yerleşkesi haline getirmek istiyorlar. Demografi yapı değiştirilmeye çalışıyor. Zalim ve diktatör rejimlerin hemen hepsi ayni ahlaksız ve kanunsuz yöntemlerle azınlıkların hakları ve toprakları ellerinden alınıyor. Ayni bölge üzerindeki Hindistan Keşmir’de, Myanmar ise Arakan’da ayni ahlaksız politikalarla Müslüman halklar ana yurtlarından uzaklaştırılıyor. Şimdi ise Çin ayni pis uygulamayı alenen yapamaya başladı.

Uygurlu kardeşlerimize ölüm kamplarında işkence yapılıyor!

CPEC hem Çin hem de Pakistan için son derece önemli ve stratejik bir projedir. Devletlerin kendilerine uygun gelen ticari manevraları yapmalarında hiçbir beis yoktur. Ancak ticari ve stratejik öneme sahip bir proje için işgal edilmiş topraklardaki bir azınlığı yok etmek soykırıma uğratmak asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Çin bölgede resmen soykırım uyguluyor.

Yıllardan beri Doğu Türkistan topraklarına esaret altında yaşayan Uygur halkı dinine, töresine ve adetlerine son derece bağlı birer yiğit olduklarından “Ğitay” işgal güçleri burada istediği sonucu elde edememiştir. Her ne kadar bölgeyi kalkındırmayıp bilerek geri bırakmışlarsa da çalışkan Uygurlular ticaret yaparak kendilerini ve ailelerinin maişetini kazanıp Çin’in şeytanca tatlı (!) sözüne ve kadınına kanmadı.

Uygurluları Komünist, kendileri gibi pis ve pejmürde yapamayan işgalci Çin halkın hepsini potansiyel düşman ilan ederek nazı kamplarına rahmet okutacak şekilde dizayn edilen ölüm kamplarına almaya başladı. Yaklaşık 16 milyonluk Doğu Türkistan’daki Müslümanların 5 milyondan fazlası bu ölüm kamplarında sözde eğitime alındı. Burada bilim (!) adı altında dinsizlik, komünistlik,........

© Harbi Gazete