We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YKS’ de o ‘’an’’…

1 20 0
15.07.2019

15 Temmuz 2019

O ‘’an’’, 24 tercihin ÖSYM aday işlemleri sistemine düzgün bir sıralama ile girilerek ‘’Onayla/Kaydet’’ butonuna basıldığı an, bir yıllık emeğin yıl içerisinde pek akla getirilmeyen en önemli aşaması. Geleceğe atılan en önemli adımlardan birisi … YKS tercih maratonu !

Konu hakkında bende detayları ve tercihlerin püf noktalarını sizin için bir uzmana sordum.Uzmanımız Meltem KAHRAMAN, yöneticilik/ rehber öğretmenlik görevini yürütüyor. Şimdi sorularımız ile bu aşamada merak ettiklerinizi ve ayrıntıları kendisine soralım.

Bizler de adaylar ve velilerimiz gibi ÖSYM web sayfasında takipte kalarak ve yayımlanan güncel kılavuzları inceleyerek tarihleri takip ediyoruz. 18 Temmuz 2019 Perşembe günü YKS sonuçları açıklanacak. Devamında ise adayların sınava hazırlanırken bu kadar telaşlanacaklarını tahmin etmedikleri zorlu ve hızlı karar vermeleri gereken süreç başlayacak. ÖSYM bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak tercih aralığını 23 Temmuz/ 29 Temmuz gibi altı güne sıkıştırdı. Tercih giriş işlemleri bu aralıkta başlayacak, ancak tercih danışmanlığı yapan rehber öğretmenler ile adaylar sonuçların açıklanmasının hemen akabinde liste oluşturmaya başlayacaklar.

Aralığın kısa tutulmasının........

© HalkTV