We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YKS'de hayal kırıklığı...

6 20 0
19.07.2019

19 Temmuz 2019

YKS sonuçları 18 Temmuz’ da açıklanması beklenirken, bir önceki gece bir anda sisteme düştü. Ve birçok aday ve aileleri uykularına uyanıp sonuç stresi yaşadı. Peki henüz tüm sayısal veriler açıklanmadan, genel öğrenci durumunu, yığılmaları, bir önceki yıla göre başarı durumunu nasıl değerlendirebiliriz ? Bu konuda da yine tercih dönemi boyunca bize destek vermeye, sorularınızı yanıtlandırmaya devam edecek uzmanımız, değerli dostum Meltem KAHRAMAN’ a danışalım.

Kıymetli Hocam sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz? Adayları tercih aşamasında genel duruma baktığımızda neler bekliyor ?

Sayın Şahin Hocam, sonuçların gece açıklanması beni de birçok aday, aile ve uzman gibi uykumdan uyandırdı. Belirtilen günden önce olası yoğunluk nedeniyle gece açıklanmış olması konusunda takdiri ÖSYM’ ye bırakıyorum. Geçtiğimiz yıllarda da böyle sürprizler yaşıyorduk. Ancak belirtilen gün içinde daha makul bir saatte açıklanması adayların ve ailelerin daha kontrollü ve huzurlu bir bekleyiş süreci yaşamasını sağlayacaktır. İşin teknik kısmında ÖSYM’ ye hak veriyorum, ancak psikolojik boyutunun ve olası olumsuz ihtimallerin de göz önünde bulundurulması gerektiğini tavsiye ediyorum.

Gelelim erken açıklanan YKS sonuçlarının, henüz yayımlanmamış tam sayısal........

© HalkTV