We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’yi Ortadoğu’nun insan çöplüğü yaptı, şimdi yüzü kızarmadan parti kuracakmış

4 1 0
14.09.2019

Tabii ki Ahmet Davutoğlu’ndan bahsettiğimi hemen anladınız.

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM


Bugün Türkiye’nin devasa ağır sorunlarını bir tarafa bırakıp sadece Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkemize sürüler halinde sığınan 6 milyon Arap ve 1 milyon Ortadoğulu sığınmacı Ahmet Davutoğlu’nun akıl ve izan dışı politikaları sonucudur ki, artık Türk ulusu olarak ülkemizde rahat ve huzur içinde yaşama koşullarını tümden kaybetmiş durumdayız.


82-83 milyon nüfusumuza 7-8 milyonda Ortadoğulu cürufat nüfus eklenerek 90 milyonluk geri kalmış bir ülke haline geldik.


Suriyeli cürufat nedeniyle sadece ekonomik olarak değil sosyal, kültürel, bilimsel olarak ivme yitirdik, güvenliğimiz yerle bir oldu.


Suriyeli sığınmacılar nedeniyle başta cinsel taciz, tecavüz, taciz, cinayet ve hırsızlıklar başını aldı gitti.


Ahmet Davutoğlu’nu Türk ulusunun başına ekşiten bırakın devlet yönetme bilgisini, her türlü bilgiden yoksun olan Tayyip Erdoğan’ın kendisidir elbette.


Malezya tandanslı profesörlük unvanına sahip Ahmet Davutoğlu Tayyip Erdoğan’ın mutlak bilgisizliğinden yararlanarak kendisini aldatmıştır.


Yani Suriye ve Ortadoğu bataklığına hem Türkiye hem de Tayyip Erdoğan’ı batırmıştır.


Şimdi burada iki açmazı ortaya koymak zorundayız.


Daha önceki makalelerimde de değişik nedenlerle bu açmazlardan birini yazmıştım ki, o da Tayyip Erdoğan’ın mutlak bilgisizliği nedeniyle danışman olarak atadığı kişilerin önerilerini hiçbir analize tabi tutmadan birebir uygulaması.
İşte Ahmet Davutoğlu’nun önerilerini bu şekilde değerlendirmiş ve kendisini Ortadoğu bataklığına böyle sürüklemiştir.


İkinci açmaz Ahmet Davutoğlu’nun profesörlük unvanı.


Davutoğlu dış politika doktorasını eğer Batılı ülkelerin birinde veya ABD’de yapsaydı Neo-Osmanlıcılık ve buna bağlı olarak ‘’halifelik’’ masallarıyla Tayyip Erdoğan’ı dış politika uzmanı ayaklarıyla asla Suriye bataklığına saplandırmayacaktı!
Evet, Ahmet Davutoğlu hayal dış politika masallarıyla dolu ‘’Stratejik Derinlik’’ adlı kitabı ile Erdoğan’ın dikkatini çekmiştir ki, ben bu kitabını 2001 senesinde okumuştum.


Önce Dışişleri Bakanlığı’na danışman olarak alınmış, sonra Dışişleri Bakanı yapılarak şizofrenik uygulamalarını başlatmıştır.


Bakın Hükümette iken neler savuruyor Davutoğlu: ’’İnşallah en kısa zamanda Şam’a gidecek, oradaki kardeşlerimizle muhabbetle kucaklaşacağız; o günde yakın.İnşallah Selahaddin Eyyubi’nin kabri baçında Fatiha okuyacak, Emevi camiinde namazımızı kılacağız, Bilal’i Habeşi’nin, İbn-i Arabi’nin türbesinde , Süleymaniye külliyesinde, Hicaz demiryolu istasyonunda kardeşlerimiz için özgürce dua edeceğiz.’’


Ayrıca başka bir demecinde ‘’1919-1923 arası kaybettiğimiz toprakları geri alacağız!’’ ifadeleriyle Tayyip Erdoğan’ın ‘’halifelik’’ iştahını kabartmıştır.


Bu şizofrenik hezeyanlar sonucu ne oldu?


Türkler Şam’a, Halep’e gideceğine 6 milyon Suriyeli cürufat ülkemizin her tarafına dağılarak yaşamı ve topraklarımızı Türk ulusuna haram ettiler.


Bunların........

© Halkın Habercisi