We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk Milleti, Cumhuriyeti yeniden kurmak için büyük zafere kilitlendi

2 1 0
25.06.2019

17 yıldır ülkenin başına çöreklenerek, Türk milletinin kanı ve canı ile vatan topraklarının işgalci emperyalistlerden temizlenerek Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in yıkılmasını sağlayan işbirlikçi AKP iktidarının artık sonuna gelinmiştir.

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM


İBB zaferi Türk milletinin ortak zaferidir.


Bu vesile ile hemen şunu belirtelim ki, bu zafer bir parti zaferi, CHP’nin zaferi değil; AKP’lisi, MHHP’lisi, İYİ PARTİLİ’si, SP’lisi, VATAN PARTİLİSİ, LDP’lisi, KOMÜNİST PARTİLİSİ, HDP’lisi vs. ile Türk milletinin AKP ve onun lideri Erdoğan’a karşı de facto olarak tamamen yerli ve milli duygularla birleşip kazandığı muhteşem bir zaferdir.


Tıpkı İstiklal Harbi’nde Türk milletinin işbirlikçi İstanbul hükümetine karşı birleşerek düşmanı denize döktüğü Büyük Taarruz Zaferi gibi.


17 yıl içinde AKP tarafından Yüce Atatürk’ün ‘’En büyük eserim!’’ dediği Cumhuriyet yıkılmış ve kaleleri mikro düzeye kadar dinci çetelere teslim edilmiştir.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti ‘’laiklik’’ sıfatını tamamen kaybederek Arap düşüncesinin din fetvaları ile yönetilir hale gelmiştir.


Yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Ulu Önder Atatürk’ün koyduğu ‘’laiklik’’ ilkesi yanında ‘’milliyetçilik’’, ‘’devletçilik’’, ‘’halkçılık’’, ‘’inkılapçılık’’, ‘’cumhuriyetçilik’’ laiklik ilkeleri de tozlu raflara kaldırılıp kahramanları ‘’iki ayyaş’’ olarak adlandırılarak, tek bir ailenin ve dinci çetelerin yönettiği ilkel bir devlet haline getirilmiştir.


Yine bu süre içinde tüm okullar bilimsel ve milli vasıfları yok edilerek, çocukların beyinlerinin Arap masalları ile yıkandığı nesilleri mankurtlaştırma kurumları haline getirilmiştir.


Köle bir toplum oluşturmak üzere Diyanet’in bütçesi birçok bakanlığı bütçesinden kıyas bile edilemeyecek hale getirilmiş, imam hatip yapılan tüm okullar ve 100’den fazla kurulan ilahiyat fakültesi mezunları hiç beklemeksizin tüm devlet kurumlarında işe yerleştirilirken, öğretmen bekleyen öğrenciler ile atanamayan öğretmenler mağdur ve perişan edilmiştir.


Tüm bu uygulamalar Cumhuriyeti hiçbir izi kalmamacasına yok etmek için uygulanırken, din masalları ile uyutulan, kafası çalışmayan bir nesil yetiştirmek temel hedefleriydi.


Kafası çalışmayan bir nesil yetiştirecekler ki, o aile yüzyıllar boyu sürecek krallıklarını sürdürebilsinler.


Daha önce defalarca yazdığım gibi bir gecede Cumhuriyet’in tüm kurumları 15 Temmuz darbe girişimi tiyatrosu ile uyduruk KHK’larla yok edildi.


İki yüzyıllık........

© Halkın Habercisi