We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tayyip Erdoğan ve tüm kadrosu Türkiye yönetiminden demokratik yöntemlerle uzaklaştırılmalıdır!

2 1 0
11.10.2019

Tayyip Erdoğan’ın 17 yıllık iktidarı sürecinde Türkiye Büyük Atatürk’ün hedef gösterdiği ve belirli mesafeler aldığı Batı uygarlığından savrularak Ortaçağ karanlıkları içinde hala daha debelenen kan, ateş, katliamlar, savaş, yoksulluk, hurafeler ve dogmatizm içinde debelenen Ortadoğu bataklığına saplanmıştır.

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM


Tüm bu olumsuzluklara rağmen Erdoğan siyasal ömrünü uzatmak ve bir kral gibi emr-i hak vaki oluncaya kadar demokrasi ve hukuku baskıcı yöntemlerle yok ederek egemenliğini sürdürmek istemekte, hatta kendinden sonra siyasal varislerinden birinin veya bir kadronun Türkiye’nin başına oturmasını planlamaktadır.


Kısaca Erdoğan ‘’Ben varsam Türkiye vardır, ben yoksam Türkiye yoktur, hatta ben sonrası tufandır!’’ anlayışı ve tutumu içerisindedir.


Tüm icraatlarını da bu anlayış üzerine kurmuştur.


Tayyip Erdoğan bir devleti yönetmiyor, çünkü devleti yönetecek he türlü bilgi ve beceriden yoksundur.


Tayyip Erdoğan ancak baskıcılığa dayanan gücünü devam ettirmek, kitleleri ve devletin belirli güç odaklarını korkutup sindirmek için çok etkili korkunç siyaset yapıyor.


Tayyip Erdoğan sosyolojik kavramla her türlü bilgi, erdem ve insanlık değerlerinden uzak ‘’yığınlar’’ denilen cahil milyonları hamaset duyguları ile kandırıyor, onların duygularına hitap ediyor.


İşte bu nedenle kültürel gelişimini tamamlanmamış toplumlarda demokrasiyi işletmek gerçekten çok zor.


Tayyip Erdoğan 17 yıllık iktidarı sürecinde Türkiye yönetimindeki irili ufaklı tüm devlet kurumlarında en alt tabakasından en üst tabakasına kadar tüm kadroları alabora edip değişti.


Ta devletin kılcal damarlarına kadar girip kan değişikliği yaparak mikroskobik çapta müdahalelerde bulundu.


Atatürk’ün kurduğu devletin hücreleri ile oynadı.


O devlet hücrelerinin içindeki nukleusa(çekirdek) bile operasyon yaparak müdahale edip değiştirdi.


Esas işleyeceğimiz konu olarak Tayyip Erdoğan 17 yıllık baskıcı iktidarında kendi çağdışı Ortaçağ Ortadoğu Arap anlayışına göre siyasi ve bürokratik kadrolar yetiştirdi.


Bu siyasi ve bürokratik kadroların yakın veya uzak geleceğin Türkiye yönetiminde olduğunu düşündüğümüz zaman Türkiye’nin ve Türk ulusunun bitişini anlatmaya yeterlidir.


........

© Halkın Habercisi