We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TAYYİP ERDOĞAN’IN ŞAİBELİ ÜNİVERSİTE DİPLOMASI ÜZERİNE KILIÇDAROĞLU NEDEN GİTMEZ Kİ

3 1 0
17.08.2019

Bugüne kadar Erdoğan’ın üniversite okumadığı ve başta YSK olmak üzere ilgili kurumlara yasa gereği verdiği diplomanın sahte olduğu çok yazıldı ve yazılmaya da devam ediyor ama herhangi bir sonuca varılamadı.

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM

Çünkü Erdoğan bu gerçeğin meydana çıkmasını demir yumrukla korkuttuğu üniversite, yargı ve diğer bürokrasi çevresi diplomanın aslı olmadığı gerçeğini örtbas ediyorlar.

Bu hususta yargıya suç duyurusunda bulunanlar, YSK’dan diploma örneğini isteyenler, mezun olduğunu iddia ettiği üniversite asla bilgi vermiyor.

Bir yurttaş savcılığa müracaatla Erdoğan’ın üniversitediplomasının olup olmadığını sormasına rağmen bir yılı geçen zaman içinde henüz bir yanıt alamamıştır.

Erdoğan’ın mezun olduğunu iddia ettiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi’nin internet sitesi derhal erişime kapatılmıştır.

İşin ilginç tarafı Erdoğan askerliğini de yedek subay olarak yaptığına göre askere giderken askerlik şubesine yasa gereği mutlaka bir üniversite diploması vermesi gerekiyor.

Bu bağlamda askerlik şubesine verdiği diploma veya çıkış neden Genel Kurmay Başkanlığı’ndan sorulmaz.

Askerlik işinden bile bu olay aydınlanır.

İBB başkanı olduğu zaman, milletvekili seçilip başbakan olunca ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde YSK’ya birbirinden çok farklı diploma belgeleri sunmuştur.

Örneğin 2014 yılında cumhurbaşkanı seçimlerinde İstanbul 15.Noterliğinde , 27 Haziran 2014 günü 1113........

© Halkın Habercisi