We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Seçimleri kazanmak için her türlü çılgınlığı ve oy hırsızlığını yapmaya kararlıdır

5 1 0
18.01.2019

Önce bir saptamayı ortaya koyalım:AKP 2002 seçimleri dışında bugüne kadar yapılan tüm genel ve yerel seçimler ile referandumlarda milli iradeyi çiğneyerek oy talanı yapmıştır.

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM
Bunun nedeni AKP’nin genlerinde bulunan oy hırsızlığı DNA’larıyla bu usulsüzlüğü beceriyor olmasıdır.
Bugüne kadar bunu her seçimde nasıl kotardı?
AKP devlet kurumlarını ele geçirdikten sonra bunları en ustalıklı senkronize bir şekilde kullandı ve hak etmediği oylarla hep iktidar oldu, hatta bu şekilde cumhuriyeti bile sahte referandumla yıktı.
Baskı ve şiddet kullanarak, devlet görevlilerini tehdit ederek, cezalandırarak oy hırsızlığını en etkili ve iğrenç hale getirdi.
Yargıyı, emniyeti, YSK’yı ve tüm devlet kurumlarını hukuk dışı olarak etkisi altına aldı.
Örneğin geçmiş seçimlerde yasalarda açık hüküm bulunmasına rağmen mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasını YSK’ya yaptırarak seçimleri kazandı ve proje muhalefetin cılız itirazlarına karşın herkesin aklıyla alay ederek ‘’Atı alan Üsküdar’ı geçti!’’ dediler.

Korku yüzünden YSK’ya ve yargıya yapılan tüm itirazlar reddedildi.
Açık oy hırsızlıklarına rağmen yurttaşların demokratik gösteri haklarını kullanması olasılığına karşın güvenlik güçleri teyakkuzda bekletildi.
Zaten diktatoryal bası ve şiddet korkusu ile hiçbir yurttaş böyle bir demokratik tepkiye girişmedi.
16 yıldır ülkeye hükmeden ve sürekli olarak anayasa ve yasaları çiğneyen iktidar sahipleri seçimi hangi koşullarda olursa osun seçimi kazanmaya kendilerini mahkum hissediyorlar.
Çünkü iktidarlarını kaybettikleri gün sürekli işledikleri cürümler nedeniyle Türk yargısının önüne çıkarılacaklarını çok iyi biliyorlar.
31 Mart seçimini AKP kaybettiğinde iktidardan hemen düşecekler mi?
Tabii ki böyle bir şey olmayacak ama iktidarları çok şiddetli olarak sarsılacak ve bunun sonucunda yeni siyasal birliktelikler doğacaktır.
Çünkü Türkiye gibi kültür düzeyi düşük kitlelerin yaşadıkları ülkelerde insanların çoğunluğu güce tapar.
Güçlü sarsıldığı ve yıkıldığı zaman kitleler ondan fersah fersah uzaklaşarak yeni tapacak güçler ararlar.
Ve, bunun sonucunda kanun nizam tanımayıp yıllarca kamçı ile yönettiği topluluklar düşmanlıklarını açıktan söylemeye, onların temsilcileri siyasal organizasyonlar........

© Halkın Habercisi