We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cumhuriyet düştüğü yerlerden ayağa kalkacak

2 2 0
18.04.2019

Nihayet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıı seçimleri sahibine verilen mazbata ile karara bağlanarak hak ve adalet gerçekleşti. Türk ulusuna hayırlı uğurlu olsun!

Dr. İbrahim ÖZDOĞAN H&H YORUM


Bundan 35 yıl önce yapılan yerel seçimlerde bir çok belediye başkanlığı ve özellikle İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlıkları dinci politikaların Türkiye’deki plarformu olan Refah Partisi’nin eline geçerek Büyük Atatürk’ün inşa ettiği Cumhuriyet’in kurumları tek tek çatırdamaya başladı ve bu süreç içinde gelinen nokta itibari ile her şey siyasal İslam’ın kontrolü altına girerek uygar Türkiye Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin de seviyesi altına inerek üçüncü dünya ülkesi olduk.


’Devrimler kısa sürede olur, karşı devrimler uzun sürer’’ kuralı gereğince Atatürk’ün yıktığı siyasal dincilik maalesef başarıya ulaştı.


Tüm dünyada siyasal dinciler kadar çıkar grupları ve tüm çıkarları uğruna yapmayacakları kötülükler ve ikiyüzlülükler yoktur.
Bu dinci politikalar ulusumuzu bir cenderenin içine doldurarak ülke bağımsızlığını, özgürlükleri, devlet ve halkın malını siyasal bağnazlıkları adına ele geçirdiler.


Çok önemli bir hususiyet şudur ki, sahtekarların ve ahlaksız namussuzların yararlandıkları en önemli kamuflaj aracı dindir.
Dinsel davranışlarla ve söylemlerle kendilerini kamufle eden sahtekarlar küçük çocukların ırzına tasullut etmekten ve hırsızlığa, cinayete kadar her türlü kötülüğü, alçaklığı yapmaktan çekinmezlr ki bunun çok acı örneklerini din eğitimi veren kurumlarda ve yönetimlerde milletin malını doyumsuz olarak talan etme ile birlikte yurdu savaşsız olarak yabancılara işgal ettirmde, vatan topraklarını yabancı devletlere hiç seslerini çıkarmadan işgal ettirme hadiselerinde sonsuz acılarla gördük ve görmeye devam ediyoruz ki bunları bundsan sonraki makalelerde tek tek yazmaya devam edeceğiz ve sorumlu bir yurttaş bilinciyle neler yapılması gerektiği konusundaki fikirlerimizi açıklamaya hiç kuşkusuz devam edeceğiz.


Fincancı katırlarını ürkütmemek ve yazılarımızdan kıl kapan yöneticileri uyandırmamak için İstanbul seçim sonuçları belli oluncaya kadar sustu.


Bundan bir önceki, seçimin hemen ertesi gün yazdığım makalede İstanbul ve Ankara’yı kaybeden iktidarın iki gözünün artık kör olacağını bir metafor olarak yazmıştık ki. Çok şükür bu muhteşem olay tüm heybeti ile gerçekleşti.


Artık iktidarın görmeyen gözleri ile el ve ayakları milletin tepesinden gidinceye kadar bağlıdır, kısaca onlar için büyük çöküş başlamıştır.


İstanbul, Ankara, İzmir Türkiye’nin kültürel, sosyolojik, ekonomik ve Cumhuriyet’in yüce değerleri bakımından çok geniş özetidir.
25 yıl önce Atatürk Cumhuriyeti’nin üç sac ayağından ikisi siyasal dincilerin eline geçerek ülkeyi bugünkü harap haline getirdiler.
Yani üç sac ayağından biri olan İzir direndi hep ama İstanbul ve Ankara’nın ayakları kırıldı.


Türkiye’deki politik........

© Halkın Habercisi