We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Keşke bu seçim de iptal olsa

612 6 0
24.06.2019

Ben yine bir arıza çıkmasını, bu defa da seçimin iptal edilip yenilenmesini istiyorum.

31 Mart seçiminin iptalinden bugüne kadar olanlara bir baktığımızda Türkiye’nin sınırlarından girmesinin yasak gibi olduğu bazı kavramların yavaş yavaş gündemimize girmeye başladığını görebiliyoruz.

İfade özgürlüğü, yargı reformu gibi fazla alışık olmadığımız konuları bile tartışmaya başladık bu dönemde. Olan bitene baktığımda keşke bu gece de bir arıza çıksa da bu seçim de yenilense diyorum, bu olduğu takdirde kazanacağımız ilave zamanda sadece demokratik olmakla da kalmayız yeni seçime kadar muasır medeniyetlerin bile üstüne çıkabiliriz bence.

Uzun eşek oyununda olduğu gibi o medeniyetlerin üstüne biz çıktığımızda ne olur tam bilemiyorum, global medeniyet filan tümden çöker mi bilmem ama üste çıkmamız ihtimali de seçim yenilendiği takdirde var.

***

Evet seçim yenilensin fakat işin bir olumsuz yönü de var.

Bir arıza çıkarılması ve seçimin yenilenmesi ihtimali olacaksa, bu Ali İhsan Yavuz’un tekrardan ekranlarda görülmesi anlamına geliyor.

Sonunda demokrasiye ulaşacak olsak bile halkın bir bölümünün bu riski alması imkansız.

Onun dün sabah İstanbul’daki evinde hazırlıklara başladığını hissedebiliyordum. Berbere gitmiştir, üst üste yapacağı açıklamalarda kıyafetlerine uyacak kravatlarını seçmiştir, ayakkabısı boyalıdır.

Dişini fırçalayacağını hiç sanmıyorum ama açıklamalarını bize yüz yüze yapmayacaksa bunun da sakıncası yok.

****


Onları hayatında hiç tanımamış olan bir insana "Sen tipik AK Partilileri nasıl hayal ediyorsun anlat bize?" diye........

© Habertürk