We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Babamın kafası

151 0 2
02.08.2020

Hayır korkmayın, o kafanın içinden geçenleri yazacak değilim.

Çünkü hiçbir insanın babamın kafasından geçenlerle muhatap olması, bunları öğrenmesi gibi bir işkenceye uğramayı hak ettiğine inanmıyorum.

Önceki gün 95 yaşına giren Hamit Turgut, yaş aldıkça sakinleşip, bilge sakinliğine girecek yerde garip biçimde her geçen gün daha da tuhaflaşmayı başarabiliyor.

Yaşlanmanın kendisine bir tür dokunulmazlık verdiğine inandığından olsa gerek toplumdan ve insanlardan duyduğu derin tiksintiyi çok daha renkli cümlelerle ifade etmeye başladı son zamanlarda.

Benim de babam gibi delirmemin temelinde muhakkak küçük yaşımdan itibaren babamın felsefi nefret söylemlerini dinlemem yatıyor olmalı.

Allah’tan iki deli baba-oğul biz birbirimize yettiğimizden, başka arkadaşa ihtiyacımız olmadığından, topluma yönelik potansiyel zararımızı minimize ederek yaşayıp gidiyoruz işte.

Arada bir kısa süreliğine de olsa belki biraz normal konuşur diye ben babama geçmişle ilgili sorular soruyorum.

Geçmiş nostaljiktir ya, insan geçmişi hatırlarken elinde olmadan duygusallaşır ya, babam da belki böyle olur ve biraz olsun normale yakın konuşur diye düşünüp geçmişle ilgili sohbetleri sıkça açıyorum.

Ama bu da benim için bir kurtuluş oluşturmuyor.

Çünkü geçmişle ilgili........

© Habertürk