We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fırat Aydınus atandığında 'pansuman' demeyen var mıydı?

79 0 0
16.02.2019

Ali Koç ve Semih Özsoy haklı olarak "bize, ligin 2. yarısının başından itibaren sistematik hatalar vardı" serzenişleri sonrası bu maça Fırat Aydınus atandığında "pansuman"a gönderildi demeyen kaç futbolsever vardı merak ediyorum. Muhtemelen Trabzon - Alanya maçında da Trabzon'a pansuman yapılacak. İşte futbol Türkiye'de yıllarca bu şekilde yönetildi.

Maç başladı ve beklendiği gibi düşük tempolu bir oyun oldu. Dengesiz ve asla lider bir stoper olmayan Skrtel'in Zuta'ya hareketi dolayısıyla sarı kart çıktı ki bence de doğru karardı. Çünkü Skrtel kötü niyetli olsa dizlerini kırmaz ve ayaklarını kaldırırdı.

Sonra Fenerbahçe'nin pozisyonsuz baskısında Zuta-Jailson mücadelesinde Aydınus, VAR'a gitti ve bana göre yine doğru bir kararla "penaltı yok" dedi.

Maç dengede ve ölü tempoda giderken Aydınus, VAR'a giderek bana göre yanlış bir kararla Jahoviç'e kırmızı kart gösterdi. Adis, o pozisyonda ayağını kaçıramazdı. Adem Büyük'e Cüneyt Çakır'ın; Jahoviç'e Aydınus'un gösterdiği kırmızı kartlar bana göre sarı kart olmalıydı.

Karttan 3 dakika sonra Skrtel'in klasik hatalarından topu........

© Habertürk