We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sosyal medya yasağına vatandaş nasıl bakıyor?

19 9 14
02.07.2020

Sosyal medyanın toplumsal ve siyasal etkisi o kadar artıyor ki artık kendisi başlı başına bir tartışma konusu haline gelmiş durumda. Siyaset, medya, iş dünyası ve akla gelebilecek her sektör sosyal medyada kendisini gösteriyor. Zira bu mecraları etkili kullanamayan sektörlerin, kişi ve kuruluşların rekabette dezavantajlı olacağını söylemek şaşırtıcı olmaz.

Sebebi çok açık…

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sosyal medyaya olan ilgi sürekli artıyor. “We Are Social Digital Report 2020"e göre dünyada sosyal medya kullanıcısı 4 milyara yaklaşırken Türkiye nüfusunun d’ü sosyal medya kullanıcısı… Sırasıyla Instagram, Facebook, Twitter, Youtube kullanıcı sayısı en yüksek olanlar. Türk insanı her gün internette ortalama 7 saat 29 dakika kalıyor. Dünya ortalaması 6 saat 43 dakika. Sosyal medyada geçirdiğimiz zaman ise ortalama 2 saat 51 dakika.

Hal böyle olunca bilgi paylaşımı, habere ulaşımı ve günlük yaşamsal sistemi bakımından sosyal medya milyonlar üzerinde ciddi bir belirleyici haline geliyor. Dinamik bir veri havuzuna dönüşüyor. Sosyal medyada yapılan istatistik ve analizler çoktan bilimsel makalelerin dayanak noktası olmayı başardı. Özellikle TV, gazete vb geleneksel medya ağı gücünü koruyabilmek adına sosyal medya ile........

© Habertürk