We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sosyal demokratlar için son şans

106 1 1
04.02.2019

Hangi araştırma kuruluşu nasıl manipülatif bir anket yayınlayacak bilmiyorum ama yaklaşan yerel seçimlerle ilgili kimi göstergeler asıl mücadele alanının Ankara olacağına işaret ediyor. Mansur Yavaş bir sosyal medya umudu mu, yoksa seçmende gerçekten karşılığı var mı göreceğiz.

Kesin olan şu: Muhalefet kazanırsa muhalefete rağmen kazanmış olacak. Anadolu’da bir-iki başka şehirde sürpriz olursa seçmen muhalefeti beğendiği için değil, iktidara mesaj yollamak için tercihini değiştirmiş olacak. Aynı seçmen kısa sürede pişman da olabilir.

Ben en çok CHP’nin kaybetme ihtimali olan ilçeleri takip etmek istiyorum. Geçen seçimde Kaş’ı nasıl kaybettiyse CHP bu seçimde de bir-iki sürpriz kayıp olabilir.

ŞİŞLİ VE ADALAR SORUNU

Özellikle İstanbul’un Şişli ve Adalar’ın el değiştirmesi kimseyi şaşırtmamalı.

Bütün yazlarını Büyükada’da geçiren ve ciddi bir AK Parti karşıtı olan bir tanıdığım “Umarım Adalar’ı AK Parti kazanır ve biraz hizmet gelir” diye sitem ediyordu. Mevcut belediyeden zaten memnun değil. Ama özellikle Adalar’la hiç ilgili olmayan, Taraf'ta çalışmış liberal gazeteciden belediye başkan adayı çıkarılması bardağı taşıran son damla olmuş.

Aynı arkadaşım kışları Şişli’de yaşıyor ve kendisi oy vermeyecek olsa da burada da AK Parti’nin belediyeyi almasının muhalefet partilerine iyi bir ceza olacağını düşünüyor. İhale, inşaat ve rant tutkusu yüzünden muhalefeti bölmeye görevlendirilmiş gibi ortaya çıkan Mustafa Sarıgül ve CHP’nin adını bile bilmediğimiz adayının rekabeti 1994’teki........

© Habertürk