We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Koç Holding neden İzmir’e taşınsın

168 0 0
22.03.2019

Belediye başkan adayları otoparkçılığı çok seviyor, olur olmaz yere otopark inşaatı vaat ediyor. Zaten birçoğunun proje diye sundukları vizyon değil, genellikle olması gerekendir. Adaylar sadece kolay yoldan oy toplamaya yoğunlaşıyor. Para dağıtarak garibanın oylarını almaya çalışıyor birçoğu. Özellikle İstanbul, hatta İzmir gibi ilerici ve büyümesi gereken şehirlerde kazanamayacak olsa bile bambaşka bir vizyon bulmak mümkün değil.

Seçim sürecinde bir tek İzmir adayı Tunç Soyer’in Koç Holding’in merkezini İzmir’e taşıma fikri hoşuma gitti. Ama bu bile bir proje değil, bir hayal ve temenni sadece. Seçimin ertesi günü unutulacak ve hiç kimsenin aklına da gelmeyecek.

İzmir çoktan sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olmalıydı. Beyaz eşya bayiliğinden belediyeciliğe terfi ettirilen bir önceki başkanla bu kadar olabildi.

Koç Holding durup dururken ekonominin ve hayatın merkezi İstanbul’u bırakıp hala küçük şehir mantığını aşamayan İzmir’e neden taşınsın?

DÜNYANIN EN YAŞANABİLİR ŞEHİRLERİ

Yakın zamanda Amazon’un ikinci kampüsünü kurmak için ABD’de şehirlerin girdiği yarışta gördük oysa. Büyük şirketler istihdam sağlayacakları şehirlerden hem vergi avantajları bekliyor, hem de işlerine yarayacak beyinlere kolay ulaşım istiyor.........

© Habertürk