We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Garson bana bir antrikot

130 14 0
25.04.2019

Ekrem İmamoğlu’nun belediye binasında “Öyle bana ayrı yemek, başkasına ayrı yemek olmaz” dediği video’nun kurgu olup olmadığını bilmiyorum. Hakikaten mutfağa gitmiş, hakikaten başkana ayrı yemek hazırlanmış olabilir.

Yeni Şafak’tan Ersin Çelik konuyu biraz deşmiş. Eski başkan Mevlüt Uysal’a göre belediyede herkese aynı yemek çıkıyormuş, ancak özel kalem talimat verdiyse başkana özel yemek çıkarmış. Yani İmamoğlu’nun özel kaleminden birinin mutfağa antrikot sipariş vermiş olabileceğini söylüyor.

Kurgu ya da değil, umursamıyorum. Siyaset zaten kurmaca sanatı, herkes gibi o da şovunu yapacak elbette. Yapıyor da…

Keşke Ekrem İmamoğlu yüz ifadesinde biraz daha samimi olabilseydi ama. Beni o video’da asıl rahatsız eden bir politikacının tezgahı değil, samimiyet iddiasındaki bir lider adayının personeline karşı tavrı.

ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAKTER TESTİ

Kendi hayatımızda tanıdığımız insanları çaktırmadan sınava tutmuşuzdur illaki. Kişinin karakterini ele veren en önemli göstergelerden biri lokanta çalışanlarına nasıl davrandığıdır. Çok ama çok önemli bir kriterdir hizmet sektöründe çalışanlara nasıl davranıldığı.

Çoğunluğu yeni para mensubu bu insanlar hizmet sektöründekilere öyle kaba davranır ki aynı masadaysanız yerin dibine girersiniz. Daha ilk andan, bir garsona “Sen” diye hitap etmekle puan kırmaya başlanır zaten.

Tepeden bakan, emreden, uçuş görevlisinin, otelde çalışanın, temizlikçinin, lokantandaki hizmet personelinin kendi kölesi olduğunu düşünen pek çok sonradan görme var Türkiye’de.

İşte video’daki Ekrem İmamoğlu da bana aynı masada oturmaktan rahatsızlık duyacağım biri gibi geldi. Belediye çalışanlarının yüzüne bile bakmıyor “Olmaz,........

© Habertürk