We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu seçimlerde ilgimi çeken tek aday

229 5 12
12.03.2019

Bir zamanlar Besim Tibuk’un programını izlediğim gibi Erol Mütercimler’i her hafta izlemeye devam ediyorum adını hala öğrenemediğim (Mehtap? Meltam?) o kanalda. Mütercimler giderek daha şatafatlı ve gösterişli olan takım elbiseleri ve gözlük çerçeveleriyle kendince analizler yapadursun, benim için epeydir bu programın en ilgi çekici tarafı Selim Kotil.

Yeni öğrendim, Kotil meğerse Aytekin Kotil’in yeğeniymiş. BTP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı olduğundan sık sık “Aytekin amca”dan bahsediyor. Mustafa Sarıgül’ün eski eşi, CHP’nin eski Beyoğlu belediye başkan adayı Aylin Kotil’in de akrabası demek ki. BTP daha önce de Selim Kotil’in ablasını İstanbul belediye başkan adayı olarak yarışa sokmuştu. Evet, Kotil ailesi farkında olmadan her yeri sarmış.

Erol Mütercimler de yer yer Selim Kotil’in fark yaratan aday olduğunu söylüyor, dalga geçiyor belli ki. Son haftalarda artık rol bile yapmıyor, küçük küçük laflar sokuyor.

Selim Kotil

HEPSİNDEN DAHA GERÇEK

Kotil’in de Mütercimler’in de dünyaları çok sınırlı. Mesela Mütercimler imza gününe gelen 396 kişiden kamuoyu araştırması yapıyor. Selim Kotil ise bir ya da iki seçmen üzerinden.

Aslında kötü biri değil Kotil. Dağınık saçları ve kolay sinirlenebilecekmiş gibi duran yapısıyla bir Levent Kırca........

© Habertürk