We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Herkes önce kendi ülkesine öfkelenirse dünya daha iyi bir yer olur

41 3 0
28.10.2019

Avrupa ve ABD’den yükselen ve Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla Erdoğan’ı suçlayan, Türk ordusunu kana susamış cani gibi göstermeye çalışan, Türkiye toplumunu ırkçı, Kürt düşmanı insanlar olarak resmedenleri gördükçe YPG’nin saflarında savaşmak için ülkesini bırakıp gelmiş ‘Batılı’ militanları hatırlıyorum.

‘Militan’ diyorum, çünkü onların bir kategorisi, yaftası, gizlice fotoğraflarını çekmeye çalışan meraklı gazetecileri, dikizleyenleri filan yoktu.

Suriyeli olmayan ama IŞİD’in, El Nusra’nın saflarında çatışmaya giren Müslüman ve Ortadoğu kökenli Batı ülkesi vatandaşlarına ‘yabancı terörist savaşçılar’ denirdi, İslam adına savaştığını zannedenlerin tümüne ise kabaca ‘cihadist’ (cihatçı) diyorlar.

Bugün Avrupa kentlerinden yükselen PYD-PKK yandaşlığı gösterdi ki, PYD-PKK saflarında savaşanların tercihi ’tesadüfi’ değilmiş. Kimin safında savaşacakları konusunda verdikleri karar belirli bir zihniyetin, endoktrinasyonun sonucuymuş. Evlatlarını Suriye’ye, sekülerizm cihadına göndermişler. Tabii müthiş bir çifte standartla paketleyerek.

Paket şöyle: Konu terörizm ise, ’terörist’ ancak Müslüman’dan olur. Batılılar radikalleşip Suriye’ye savaşa gidince onlara ‘kesin ve mutlak barış için elini taşın altına koyma cesaretini gösteren aydınlık savaşçıları’ filan gibi bir tanım bulunur.

Oysa bu aydınlık savaşçılarının beslendikleri iklimin kanaat önderleri hazin bir sapma, yanlış yönlendirilmiş öfke içindeler. “Türkiye artık tanıdığımız Türkiye........

© Habertürk