We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dursun Çiçek’in mektubu ve sözde hukukçular

143 0 2
09.11.2018

Dursun Çiçek, Zindaşti’nin skandal tahliyesine dair yazımla ilgili uzun bir mektup gönderdi. "Uyuşturucu baronu Zindaşti’nin tahliyesiyle Çiçek’in ne alakası var" dediğinizi duyar gibiyim. Takıldığı nokta Zindaşti değil, yazımın sonundaki uyarım…

Orada HSK’yı, hem bu tahliyeyi yapan hakim konusunda hem de Dursun Çiçek’in, "İktidardan düşürüldüğü an Tayyip Erdoğan’ı tutuklamaya hazır başsavcılar var. Bana kendileri bunu söylüyorlar" beyanı konusunda daha proaktif olmaya çağırmıştım. Dursun Bey bu açıklamamla yargının kendisine dair de hukuki operasyon yapması konusunda HSK’yı tahrik etmeye çalıştığımı sanmış. Kesinlikle böyle bir amacım yok.

Tam aksine daha önce de bu köşede "Dursun Çiçek’e teşekkür etmeliyiz" başlıklı bir yazı yayınladım. Çiçek bana göre bu açıklamasıyla bilerek ya da bilmeyerek demokratik siyasal düşünceye büyük hizmet etti. 27 Mayısçı Salim Başol ve Altay Egesel kafasında yüzlerce hukukçu olduğunu ortaya koydu.

VAHİM OLAN İFŞA ETMEK DEĞİL, İFŞA EDİLEN

Vahim olan Dursun Çiçek’in bu gerçeği ifşa etmesi değildir. Dursun Çiçek ile ilgili bu açıklamayı yaptı diye hukuki işlem yapılması da tabii ki doğru olmaz. Vahim olan bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanını tıpkı Bayar ve Menderes’e, tıpkı Demirel ve Ecevit’e yapıldığı gibi zindanlara tıkmayı düşünen yargı mensuplarının 2018 ortamında hâlâ var olmasıdır. Menderes’i hapsetmekle de yetinmeyip katlettiler.

İşte bu kafa hukukçu maskesi altına saklanmış darbeci ve cuntacı kafadır. Türkiye’yi mahveden kafadır. Dursun Çiçek bu gerçeği ifşa ederek çok doğru bir iş yaptı. HSK’nın etkin soruşturma yürütmesi gereken konu bu hukukçuların kim olduğunun bulunması ve haklarında hukukun gereğinin yapılmasıdır. Bunları söyleyen sözde hukukçular hâlâ görevde.

Çiçek de Tayyip Erdoğan hapse atılırsa çok memnun olacağını, sunucunun da tahrikleriyle o programda açıkça ifade ediyor. Baştan sona dikkatle izledim. Tevil edecek bir durum yok. Çiçek hem........

© Habertürk