We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dikkate değer…

57 3 0
24.04.2019

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta yapılan saldırı organize bir hareketin sonucu mu?

Yoksa o ana kadar negatif enerji ile doldurulmuş kalabalığın, karşı kutupla buluştuğunda enerjisini boşaltmasına benzer bir kıvılcımın çıkma hali mi yaşandı?

Yerel seçim için çalışmalarına ara veren TBMM dün toplandığında kulislerde konuşulan, hatta Genel Kurul’daki konuşmalarda da izine rastlanan en önemli konu bu iki sorudan ibaretti.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki CHP gibi AK Parti içinde de bir grup kitlelerin negatif enerji ile doldurulmuş olmasından rahatsız.

Hatta gerilimin bu denli yüksek seviyeye taşınıyor olmasından da hoşnut değil.

Belirli bir kesimin yumuşama havasından hoşnut kalmadığı konusunda da hemfikir.

Bu kanat, yerel seçimin geride bırakılıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dikkat çektiği gibi “kızgın demirin soğutulması” ve “Türkiye ittifakına odaklanılması” konusunda kararlı.

Diğer grup ise kitleleri diri ve dinamik tutmak, siyasal süreçten ve partiden koparmamak için yerel seçimden bu yana gelen politikanın devam etmesi gerektiğine inanıyor.

Önümüzdeki sürece bunun hangisinin hakim olacağını bugünden kestirmek zor gibi görünse de “Türkiye ittifakını” savunanların AK Parti’de daha etkin ve baskın olduğunu belirtebilirim.

“BİR BEŞ DAKİKA…”

Bunu anlamak için dün gerçekleşen iki önemli söyleme bakmak yeterli.

Her ikisi de AK Parti’nin TBMM’deki iki başat ismi…

Biri, AK Parti’nin Meclis’teki Grup Başkanı Naci Bostancı…

Diğeri de en kıdemli Grup Başkanvekili Bülent Turan…

Sondan başlarsam…

Bir süre önce Çanakkale’de yerel seçim süreci sonrasına yönelik önemli açıklamalarda bulunan Turan, dün de twitter hesabı üzerinden aynen şunları yazdı:

“Şöyle hepimiz bir dursak… 5 dakikalığına bir dursak… Derin bir nefes alsak… Çok yorulduk, bir 5 dakika dinlensek… Elimizdekileri şöyle 5 dakikalığına yere bıraksak… Bir 5 dakika sussak, kendimizi dinlesek, terimizi silsek, şöyle sağımıza solumuza soğukkanlılıkla bir baksak…”

ÇAĞRIDAN SONRA OLMASI

İkinci önemli konuşma ise dün AK Parti adına 23 Nisan dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti adına söz alan Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi…

AK Parti Grup Başkanı’nın sözleri........

© Habertürk