We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kılıçdaroğlu Mavi Marmara ile muhafazakarları ikna edebilir mi?

47 2 0
29.06.2022

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olası Cumhurbaşkanlığı adaylığında AK Parti tabanındaki muhafazakarları da kendisine oy vermeye ikna etmek için zaman zaman çıkışlar yapıyor.

Arada parti içinden veya tabandan gelen tepkiler nedeniyle kesintiye uğrasa da bu çabasını istikrarlı biçimde sürdürüyor.

Helalleşme çağrısıyla başlattığı atağını geçen hafta muhafazakar genç kadınlara seslenerek sürdürmüş, ‘‘CHP eski CHP değil; siz de eski siz değilsiniz. Aynı değerleri savunuyoruz” demişti.

Şimdi de bir Mavi Marmara açılımı yaptı.

Mavi Marmara’da hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti.

“Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail'le pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir, biz bu davayı kapatmış değiliz. Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayıp da ne yapacaksınız? Bunu çözmek zorundayız. Bazı istekleri oldu, o isteklerin de takipçisi olacağız” dedi.

Peki Kılıçdaroğlu Mavi Marmara meselesi hakkında hep böyle mi düşünüyordu?

Açıklamalarına geriye doğru bir bakalım...

2013’te Brookings Enstitüsü'nde 'CHP'nin Türkiye Vizyonu' başlıklı konferansta konuşmuş ve “Biz İsrail'in iç işlerine müdahale etmek, İsrail ile ilişkileri bozmak, İsrail ile diplomatik bir........

© Habertürk


Get it on Google Play