We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hayvan hakları savunucularının önerisi ne acaba?

497 2 5
12.01.2019

Bir polis memurunun, bölgesindeki sokak köpekleri ile ilgili çaresizliğini yazdım dün.
Tam, “Bir dokun bin ah işit” durumu ortaya çıktı.
Yüzlerce mail.
Hepsi aynı dertten muzdarib.
Dert dediğim sokak köpeği çeteleri.
Evet ben de onlara çok acıyorum, evet ben de zaman zaman kızımla bu köpeklere çuval çuval mama taşıdım ama bu köpeklerin sokaklarda bu şekilde varlığı pek de “Medeni” bir durum oluşturmuyor.
Bakın gelen maillerden bazılarından bölümler paylaşayım:

ELİMİZDE SOPALARLA OKUL YOLUNDA

“Oğlum evime 300 metre mesafede bir okula gidiyor.
Okulun etrafında sokak köpeği çeteleri var. Bir tane de değil bunlar. Bir kaç çete. Dolayısıyla her sabah oğlumla uyanıyoruz, elimizde süpürge sapları ile okula birlikte gidiyoruz, oğlumu okula bırakıyorum, eve dönüyorum.
Oğlumla birlikte okula gidiyor olmaktan dolayı hiç şikâyetim yok, hatta fazlasıyla memnunum, hareketsiz yaşamımızda biraz da olsa yürümek iyi geliyor bünyeye.

Fakat bu köpekler gün olmuyor ki bize hırıltılarla ve tehditkâr havlamalarla yaklaşmasınlar, sopalarla kovalıyoruz elbette.
Bir yandan biz bu eziyeti yaşarken, diğer taraftan hayvan dostu bir hanımefendi arabasıyla gelip bu köpeklere yemek veriyor. Köpekler daha da alışıyor bizim çevreye yani. Bu arada sadece bir de değil, gelip yemek veren birkaç hanımefendi var böyle.
Şimdiye kadar yarım dönemlik okul sezonunda birkaç kez bu hanımefendilerle de ağız dalaşımız oldu.

Okula giderken üstümüze doğru hırlayarak gelen köpekleri kovaladım diye bana demediklerini de bırakmadılar. Hayret verici derecede fazlaca küfür de biliyorlar bu arada. Her seferinde madem çok seviyorsunuz kendi evinizin oraya götürseniz, boş yere benzin de yakmazsınız buraya kadar diyorum ama fayda da etmiyor bu talebim.
Belediyelerin durumu........

© Habertürk