We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Antiemperyalist mücadele”ye takılan yeni isim “Beka sorunu”

204 1 6
03.03.2019

“Türkiye’nin bir beka sorunu yoktur. Beka meselesinin yerel seçimlerle zaten bir ilgisi de yoktur” diye yazınca elbette bir yanıt geldi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, uygulanmakta olan Anayasa’nın da mimarları arasında yer alan, yılların dostu Mehmet Uçum bir mesaj attı.

Uçum şöyle yazmış:

“Beka Meselesi:

Beka; Cumhuriyetle birlikte emperyalizme karşı devamlılığı olan varoluş mücadelemizdir. Bugün ise Beka küresel emperyalizme karşı insanlık ve Türkiye adına Ülke Liderimizin yaptığı itirazla herkesin sahip çıkması gereken, bağımsızlığımız ve bütünlüğümüz için temel değer olmuştur.

Bu konuda yapılan vurgular Türkiye’nin bu yüzyıldaki geleceği için son derece önemlidir. Yeter ki doğru bir yaklaşımla Beka meselesi anlatılsın.

MHP’nin de doğru yaklaşımla Beka üzerinde durması hakikaten çok değerlidir. Bu mecrayı kapsayıcı bir Beka anlayışıyla etkilemek ve mümkünse yönlendirmek gerekir.

Beka ve Türkiye fikri birlikte işlenmelidir. Bizim herkesi kapsayan Türkiye fikrini artık inşa etmemiz gerekiyor.

Tüm bunların aktüel siyaseti aşan bir şekilde anlatılmasının çok gerekli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum.

Türkiye’nin yurtsever fikri mecralarının bu konuya odaklanmasının gerekli olduğu görüşündeyim.”

Mehmet Uçum

Anladığım kadarıyla “Antiemperyalist mücadele”ye takılan yeni isim “Beka sorunu” olmuş.

Uçum “Fatihciğim, bir Türkiye fikri inşa etmemiz gerekiyor, herkesi kapsayan, aktüelin üzerindeki bakış açısıyla buna katkı yapacağına inanıyorum” diye de eklemiş.

Sevgili Uçum, Türkiye’de herkesi kapsayan, kimseyi dışlamayan bir milli mücadele için elimden gelen her şeyi yapmaktan asla kaçmayacağımı........

© Habertürk