We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Twitle tehdit büyüyor ama neden şok yaratmıyor?

149 9 0
15.10.2019

Suriye harekatının ilk haftasını şok bir etki yerine sınırlı bir bozulmayla geçirdik. İkinci haftaya başlarken durum daha zor. Çünkü askeri hareket bölgesinde ne olup bittiği konusunda karışıklık var. Suriye ordusu YPG’nin daveti üzerine Kuzey sınırına hareket etti. İki ordunun karşı karşıya gelmesi düşük ihtimal ancak gelindiğinde yaratacağı etki ve doğuracağı tehlike çok büyük.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN TRUMP’I VURMAK

-Uluslararası kamuoyu ve özellikle ABD medyasında destekleyenimiz az. Başkan Trump’ın net ve kararlı bir şekilde Türkiye’nin yanında durması giderek zorlaşıyor.

-Hesapta olmayan belki de Trump’ın azledilmesine kadar gidecek bir sürecin başlamasıydı. Bu durum ABD başkanını zayıflattı ve kendisine karşı yapılacak siyasi ataklara Türkiye’nin yanında yer alması da eklendi. Yani karşıtları Trump’a Türkiye üzerinden yükleniyor.

SOSYAL MEDYASIZ OLMAZ

-ABD Başkanı Trump da baskılara karşı Türkiye’ye yaptırımları gündemde tutuyor. Bunu da twitter mesajlarıyla ve gittikçe artan bir dozda yapıyor.

-Sosyal medya mesajlarının önemli bir özelliği sıcağı sıcağına gerçekleşmesi, arada herhangi aktarım mekanizması olmaması, profesyonel yorumuna ve süzgecine tabi tutulmamasıdır. Deyim yerindeyse sosyal medyanın gaza getirme özelliği........

© Habertürk