We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gülümseten Doğum ve Ölüm Hikayeleri

6 1 9
26.06.2022

Yazının başlığına bakıp diyebilirsiniz ki hadi anladık doğum gülümsetir de ölüm nasıl gülümsetir! Tanıdığım insanların şahit olduğu aşağıdaki gerçek hayat hikayelerini okuyunca bana hak vereceğinize inanıyorum.

Hikaye 1: Bayılan Kayınvalide

Hamile kadın iki kız çocuğundan sonra üçüncü çocuğunu doğurmak için hastaneye götürülür. Başında kocası ve kayınvalidesi vardır. Hikayenin geri kalanını evde kalıp haber bekleyen bir akrabadan dinleyelim:

“Çocuk doğmuş mu, anne sağlıklı mı, kız mı oğlan mı diye sormak için hastaneyi aradık. Tabii ki o zamanlar ne cep telefonu var ne de çocuğun cinsiyetini önceden bilmek mümkün. Telefonu açan hemşireye sorduk: Az önce hastaneye gelen hamile bayan doğum yaptı mı? Hemşire cevap verdi:

“Sizinki mi değil mi bilmem ama az önce yeşil renk bir arabayla hamile bir bayan, kocası ve yaşlı bir teyze geldi. Hamile bayan sağlıklı bir doğum yaptı. ‘Nurtopu gibi kızınız’ oldu diye haber verdiğimizde yaşlı teyze bayıldı. O sırada koridorları silen hademe, bayılan teyzenin üzerine temizlik kovasındaki pis suyu boca etti ve teyze ancak öyle ayıldı.”

Evde bekleyen akraba anlatmaya devam eder: “Teyze eve geldiğinde yüzü beş karıştı ve mantosundan sular akıyordu!”

Tahmin edeceğiniz gibi kayınvalide üçüncü torununun erkek olmasını bekliyormuş ama olmayınca büyük bir hayal kırıklığı yaşayıp bayılmış.

Hikaye 2: Gömdürmem!

Bu olayı da vefat eden şahsın bir akrabasından dinleyelim:

“Cenaze kabristana getirildi ve defnedileceği mezarın önüne gelindiğinde ön taraftaki grupta hararetli bir........

© Habername


Get it on Google Play