We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dün Bizans Pers Bugün ABD Rusya

2 0 0
22.04.2022

Son birkaç yıldır dünyada ve ülkemizde meydana gelen olumsuzluklara bakınca karamsar olmamız için çok fazla sebebimiz var hepimizin. Pandemi ile birlikte tüm dünyanın ve ülkemizin başta ekonomi olmak üzere insanların psikolojileri, milletlerin sosyolojileri, yöneticilerin dengeleri, halkların kültürleri bozuldu. Fiyatlar uçtu, seyahatler azaldı, ilişkiler koptu. Tüm bunlar gerçek. Ülkemizde de gerçek anlamda bir pahalılık, enflasyon, kur yüksekliği, alım gücünün düşüşü yaşanmakta. Bozulan dengeler sadece ekonomiyi değil, ruhları, insan ilişkilerini devlet millet kaynaşmasını da büyük ölçüde sarsmış durumda.

Bu kadarla kalsa iyi, dünyayı etkileyen güçlü devletler ve şirketler de anormal davranmaya başladı pandemiden sonra. ABD ve Batı her zamanki akrep huyu ile Balkanlarda ve Doğu Avrupa'da Rusya’nın aleyhine olacak işlere imza atınca, Rusya da yine tarihi karakterine uygun olarak (Ayı Ya! fazla düşünmeden, gücüne güvenerek) saldırıya geçti. ABD’ nin daha dün diyebileceğimiz bir zamanda Afganistan’dan ardına bakmadan çekilişi akıllarda iken Rusya’nın Ukrayna Ovalarında yaşadığı perişanlık Kovit 19’un sadece milletlerin halkların. vatandaşların değil devletlerin de dengelerini bozduğunu göstermekte.

Bu gelişmeler ve bu karanlık tablo birçok milleti, birçok insanı umutsuzluğa, kararsızlığa, karamsarlığa sürüklerken bendeniz ise hem inancımızın gereği: ( “Ey oğullarım! Gidin, Yusuf ve kardeşi hakkında kapsamlı bir araştırma yapın. Allah’ın rahmetinden/yardımından ümit kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez.” (12/Yûsuf 87) “Seni gerçekle........

© Habername


Get it on Google Play