We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Batı Akrebinin Zehirli Üç Çocuğu

1 0 0
10.08.2022

Hayatı sadece bu dünyadan ibaret zanneden materyalizm görüşünü düşüncesinin merkezi yapan Batı, son birkaç asırdır bilimde, zenginlikte, teknolojik gelişmede rakipsiz bir konuma gelmesine rağmen “ne kendisi etti rahat ne dünyaya verdi huzur”. Böyle olması da zaten mümkün değildi. Çünkü batılı düşünce binasının temeli en başta yanlış yere atılmış, bina için lazım olan malzemeler yanlış seçilmiş, düşünce mimarları mühendislik hesaplamalarında, kullandıkları ölçüm aletleri bozuk olduğundan çok hata yapmışlardı. Böyle olunca da şu anda tüm dünyanın yaşadığı huzursuzluklar kapladı tüm alemi. Üstadın yıllar önce yazdığı Gençliğe Hitabesinde dile getirdiği gibi:

“…bir buçuk asırdır yanıp kavrulan, bunca keşfine ve oyuncağına rağmen buhranını yenemeyen ve kurtuluşunu arayan batı adamının bulamadığını, Türkün de yine bir buçuk asırdır işte bu hasta batı adamında bulduğunu sandığı şeyi, o mübarek oluş sırrını çözecek...

“ Gerçek oluş sırrından” “mukaddes varoluş gayesinden” mahrum Batı, madden, ilmen zirvede olmasına rağmen ne ruhu tatmin oluyor ne de gönlü ve bedeni huzur buluyor. O nedenledir ki bu kanlı ruh, sadece II. Dünya savaşında büyük çoğunluğu kendi kültür ve medeniyetine mensup 50 milyona yakın insanın kanına girmiştir. Bu akrep huylu medeniyet bu günlerde bir asra yakındır İslam Diyarlarında döktüğü kanla yetinmemiş olacak ki (maazallah) tüm dünyayı Ukrayna- Rusya, Çin – Tayvan diyarlarında yeni kargaşalar çıkararak yine kanlı bir boğuşmanın eşiğine götürmek üzere.

Niçin Böyle?........

© Habername


Get it on Google Play